Окръжна прокуратура – Благоевград привлече към наказателна отговорност граничен полицай за подкуп, съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура.
Установено е, че на 28 април в Сандански полицейският служител А.К. (на 40 години) чрез изнудване поискал и приел сумата от 500 евро, за да не извърши действия по служба. Използвайки служебното си положение на граничен полицай, той поискал "такса спокойствие". Заплашвал лицето, от което е поискан подкупът, че ще извършва постоянно проверки на товарните автомобили, преминаващи през ГКПП "Кулата", свързани с дейността на транспортните му дружества.
Граничният полицай е задържан в момента на приемане на подкупа. Той е привлечен в качеството на обвиняем.
С постановление на наблюдаващия прокурор А.К. е задържан за срок до 72 часа. Предстои Окръжна прокуратура – Благоевград да внесе в съда искане за вземане на постоянна мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо него.
За извършеното от обвиняемия престъпление законодателят е предвидил наказание "лишаване от свобода" от 3 до 10 години, глоба до 20 000 лева и лишаване от права по чл. 37, ал. 1, т. 6 и 7 от НК - да заема определена държавна или обществена длъжност и да упражнява определена професия или дейност.
Разследването продължава.
Напълно овладян е пожарът в Пирин, който възникна преди три дни в землището санданското село Горно Спанчево и се пренесе в горските територии, като обхвана над 500 дка смесена гора. Над 100 огнеборци от пожарните служби в областта, служители на горските стопанства, ловци и доброволци участваха днес в гасенето на тлеещи дървета и дънери във..
Днес в Разлог се проведе тържествена церемония по повод 188 години от рождението на Васил Левски. С преклонение и признателност, на площад „Преображение“, пред паметника на Апостола, жители и гости на града сведоха глави в негова чест. Церемонията започна с изпълнение на химна на Република България. Водещият Неофит Крайнов, прочете стихотворение..
И Благоевград се включи в тържествата по повод 188 години от рождението на Апостола на свободата, Васил Левски. На церемонията присъстваха представители на общински и държавни институции, военнослужещи и много граждани. Тържествен военен ритуал постави началото на церемонията. За полк. Николай Николов, началник-щаб на Трето бригадно..
Състезание по лека атлетика „Лъвски скок“ се проведе в Спортния комплекс “Пирин” в Благоевград. Събитието бе организирано от Община Благоевград и Лекоатлетическия клуб “Джордан“. Днес България се прекланя пред делото и паметта на най-свидния си син – Васил Левски. Себеотрицание, честност, борбеност и вяра в правото на национална свобода и достоен..
След един изпълнен с емоции, предизвикателства и вълнуващи премиери сезон, Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград казва „благодарим“ на своята публика – на всички, които бяха част от театралния път. С новия театрален сезон на хоризонта, първата премиера вече е в подготовка – ще го открием със спектакъла „Дракула“, сценична адаптация..
По предложение на ПП-ДБ депутатите направиха рокади в съставите на няколко парламентарни комисии. Те се наложиха заради оттеглянето на Кирил Петков като народен представител и клетвата на Васил Стефанов, който влезе на неговото място. Стефанов заменя Николай Денков в Комисията по демографска политика, децата и семейството и Венко Сабрутев в Комисията..
На 19 юли (събота) от 13:00 ч. до приключване на ремонтните дейности ще бъде преустановено движението по ул. „Д-р Христо Татарчев“ в посока от и към Централна градска част (ЦГЧ). Мерките се налагат във връзка с включване на централен канализационен клон по ул. „Пере Тошев“ в ревизионна шахта на ул. „Д-р Христо Татарчев“. Екипите на Пожарна..