Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С "Kъщичка за добрини" събират средства за храма в Долно Драглище

С "Kъщичка за добрини" продължава събирането на средства за доизграждане на храм "Св. св. Йоаким и Анна" в разложкото село Долно Драглище.

Благотворителната инициатива "Дари и вземи" на Сдружение "Св. св. Йоаким и Анна" ще бъде на Пролетен фестивал в центъра на София, Градската градината при Народния театър.

Набраните средства от кампанията ще отидат като дарение за доизграждане на храма в с.Долно Драглище.

В "Kъщичка за добрини" ще намерите над 1000 книжки за малки и големи, на символични цени, както и майсторски изработени ръчни нещица - картички, микс медия пана, изрисувани бутилки, четки, декупажни кутии, стъклени предмети, текстилни играчки, каза за Радио Благоевград Яница Домусчиева.

Освен това в уюта на най-стария парк на София ще чуете и видите изпълнения на много музиканти и танцьори, ще имате възможността да се включите в много игри и да направите деня си още по-забавен.

От сдружението ще бъдат там до 4 юни от 11:00 до 22:00 ч.

Преди дни  стартираха и дейностите по вътрешното измазване на храма.

35 463 лв. е набраната сума до днес, постъпила към Сдружение "Св.св.Йоаким и Анна". В тази сума се включват набраните 7200 лв. от проведения благотворителен концерт в Разлог.

Жителите на разложкото село Долно Драглище се борят повече от 15 години да изградят своя нов православен храм. Със средства от дарители и благотворителни мероприятия църквата е издигната, покрита, измазана външно, поставена е дограма и е изградена ел. инсталация.

Средствата все още не достигат храмът да бъде завършен изцяло и отворен за провеждане на служби.

Предстои довършване на покривната част, замазка и след това настилка на пода, обзавеждане.

Около 200 000 лева още са нужни, за да се довърши храмът "Св. св. Йоаким и Анна", а цялото село се включва в инициативата.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Над 250 000 души са присъствали на траурната церемония за папа Франциск

Заупокойната литургия за папа Франциск във Ватикана приключи и ковчегът му беше пренесен към базиликата "Санта Мария Маджоре", където той приживе пожела да бъде погребан. Изпращат папа Франциск в последния му земен път Това стана със специално пригоден папамобил. Световният елит се поклони пред папа Франциск Траурната процесия премина покрай..

публикувано на 26.04.25 в 15:01

Премиерът и българската делегация пристигнаха във Ватикана за погребението на папата

Премиерът Росен Желязков пристигна във Ватикана, където ще присъства на траурната церемония по погребението на папа Франциск, заедно с ръководената от него българска делегация, съобщиха от Министерския съвет.  Преди началото ѝ министър-председателят лично изказа съболезнования пред бившия държавен секретар на Ватикана кардинал Пиетро Паролин...

публикувано на 26.04.25 в 11:35

В Радомир организират пролетно почистване

Община Радомир организира днес пролетно почистване заедно с доброволци от всички населени места в общината. Инициативата е в рамките на кампанията "Община без отпадъци". Ще бъдат почиствани междублокови пространства, площадки, градинки, дребни отпадъци от опаковки, фасове и пораснали треви и храсти. На координаторите на сформираните доброволчески..

публикувано на 26.04.25 в 09:18

В Трън започва празникът "С песните на Гюрга Пинджурова"

Близо 300 самодейци от областите Благоевград, София и Перник ще вземат участие в провеждащия се днес в Трън фолклорен празник "С песните на Гюрга Пинджурова". Той се организира от кмета на Трън Цветислава Цветкова и местното читалище „Гюрга Пинджурова”. Тазгодишното издание е девето поред и е посветено на 130- годишнината от рождението на  именитата..

публикувано на 26.04.25 в 08:20
Папа Франциск в България в 2019 г.

Изпращат папа Франциск в последния му земен път

Днес ще се състои погребението на папа Франциск, който почина на 88-годишна възраст в понеделник, на което се очаква да присъстват 160 чуждестранни делегации и десетки лидери. Заупокойната литургия ще бъде изнесена на площад "Свети Петър" във Ватикана, а папата ще бъде погребан в базиликата "Санта Мария Маджоре" в Рим като желаещите ще могат са..

публикувано на 26.04.25 в 08:16

Предимно слънчево време

Днес преди обяд ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°. Привечер и през нощта срещу неделя с усилване на вятъра от североизток ще започне да нахлува студен въздух, с който..

публикувано на 26.04.25 в 07:39

Обсъдиха няколко варианта за намаляване на задръстванията и подобряване на трафика в района на Кресна

На работна среща, инициирана от областния управител на област Благоевград Георги Динев и председателя на УС на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) инж. Йордан Вълчев, бяха обсъдени конкретни мерки за намаляване на задръстванията и подобряване на трафика в района на Кресна, ключова точка по главен път Е-79. В Кресна днес се събраха..

публикувано на 25.04.25 в 19:21