Висшият съдебен съвет (ВСС) освободи Иван Гешев от поста главен прокурор с 16 гласа "за", 4 гласа "против". Само две заседания трябваха на ВСС, за да освободи главния прокурор Иван Гешев. Той не присъства на освобождаването си, тъй като замина за Страсбург. Първото заседание на ВСС по отстраняването на Гешев продължи 14 часа. На него бяха изслушани зам.-главният прокурор Борислав Сарафов, зам.-директорът на НСлС Ясен Тодоров, Марчела Панталеева, старши експерт Дирекция "Публична комуникация" към администрацията на главния прокурор. Днес бе изслушана и зам.-главният прокурор Даниела Машева. До освобождаването на Иван Гешев се стигна, след като в програмната си реч още преди да бъде съставено правителство между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, Мария Габриел, като кандидат тогава за министър-председател заяви, че първа точка в работата на Министерството на правосъдието ще бъде отстраняването на главния прокурор Иван Гешев. Гешев встъпи в длъжност като главен прокурор в началото на 2020 г. Неговият мандат е седемгодишен. За да се стигне до неговото отстраняване от длъжност, е необходимо ВСС да изпрати на държавния глава решение и той да подпише указ за освобождаване от поста "Главен прокурор".
Специализирана полицейска операция на принципа широкообхватен контрол се провежда днес на автомагистрала „Струма“ при отбивката след тунел Блатино, в посока София във времето между 13:00 и 20:00 часа. Освен полицейските автомобили в операцията участват и небрандирани, които изпълняват контрол по автомагистралата. Те се включват и при агресивни..
Продължава тенденцията за спад на цените на основните хранителни продукти и тази седмица, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се понижава с 0,41 процентни пункта до..
Оранжев предупредителен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 18 области у нас, сред тях е и област Благоевград. За останалите 10 области кодът е жълт. Днес отново ще е слънчево и горещо. След обяд над планинските райони в западната половина от страната ще се развива купеста облачност и на отделни..
Мъж е починал в Рила планина, съобщи Кирил Чолаков от Планинската спасителна служба в Дупница. Планинските спасители от отряда в Дупница са се отзовали на сигнала. Най-вероятно мъжът е починал от инфаркт, но причините ще се изясняват допълнително. Трагичният инцидент е станал край езерото Сълзата, и заради голямата височина е бил повикан и..
Първи инцидент с пешеходец, след като беше поставен светофар в Кресна, съобщават от БНТ. Минути след 10:00 часа, докато екипи на Пътна полиция регулираха движението в района на пешеходната пътека, ТИР блъсна пешеходец. Пострадалият е само с охлузвания, а екип на Спешна помощ го транспортира за преглед. На място е направена проба за алкохол на..
Две 14-годишни деца са били блъснати от лек автомобил в Кюстендил снощи, съобщиха за БНР от полицията. Инцидентът е станал към 19,30 ч. на ул. „Хрисно Ботев" в града. Децата са се возели на електрическа тротинетка. Те са с повърхностни наранявания, без сериозни травми. Случаят е обслужен от екип на Пътна полиция. На жената, която е управлявала..
За поредна година любители на планината и на рок музиката се събират в трънското село Ерул на July sunset. В 19:00 ч. тази вечер от стан "Буката" те ще направят кратка разходка до панорамните скали под връх Лиляк, а в 20.30 ч. от връх Каменитица ще изпратят заедно юлския залез. Организаторите от Трънското туристическо дружество обещават незабравимо..