Няма опасност от наводнения в област Перник към настоящия момент, е установено при направената след разпореждането на премиера Николай Денков проверка, съобщи областният управител Людмил Веселинов. Назначената от него комисия е обследвала всички невралгични точки в региона.
Рисковите райони, където могат да се очакват разливи при обилни валежи са под наблюдение, увери областният управител.
"Това са реки , които при интензивни валежи могат да излязат на места от коритата си.
Ние ги познаваме доста добре, тъй като за повечето от тях има изготвени проекти за почистване, които са пускани многократно към Междуведомствената комисия за финансиране. Комисията е обследвала тези участъци и не е установила към този момент опасност, но в крайна сметка аз, като областен управител, ще настоявам да бъдат почистени тези речни корита извън урбанизираната територия, тъй като община Перник си е свършила прекрасно работата в урбанизираната територия, но в извън урбанизираната територия имаме доста непочистени корита", каза Людмил Веселинов.
Под непрекъснато наблюдение е и язовир "Студена". В момента в него има 24 159 000 куб.м вода при капацитет 25 200 000 куб.м.
Необходимостта от оптимизиране на стартиращия проект “Иновативни здравно-социални услуги" е обсъдена при днешното посещение на министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов в Перник, съобщиха от общинския пресцентър. Пред министър Гуцанов кметът на Перник Станислав Владимиров е изразил сериозна загриженост по отношение на намалените..
Новите паралелки, заложени в Държавния план-прием за област Кюстендил за учебната 2025/2026, са две: “Горско и ловно стопанство” в ПГСС “Св. Климент Охридски” - гр. Кюстендил и “Моден дизайн” в ПГОСУ - гр. Дупница. Броят на предложените паралелки за учебната 2025/2026 г. е 32. От тях 21 са за професионално обучение, а 11 са профилирани паралелки. Няма..
Живущи в Блок 16 на една от централните улици в Перник - „Кракра” са депозирали жалба в ОбС срещу денонощен магазин, разположен на партера на сградата. Те настояват да бъде извършена проверка на магазина, да бъде прекратено удълженото му работно време и да бъдат премахнати отопляемия навес, в който са разположени маси и столове. Събиране на пияни тълпи..
Явор Анастасов ще одитира две от общинските дружества, това решиха днес местните парламентаристи в Благоевград на провелото се извънредно заседание. Дневният ред включваше една точка - избор на регистрирани одитори за заверка на годишните финансови отчети за 2024 година на СБАЛО „Св. Мина“ ЕООД и „Общински футболен клуб Пирин“ ЕООД. След..
Жителите на Благоевград оставиха празни големите вериги магазини в деня на бойкот заради високите цени на хранителните стоки, видя репортер на Радио Благоевград. Няколко организации са в основата на инициативата по примера на други държави от региона – Хърватска, Северна Македония, Черна гора, Босна и Херцеговина. Те предлагат правителството..
Заложени са 300 хил. лева в държавния бюджет, който предстои да бъде приет, за обследване състоянието на започнатия преди повече от 50 години язовир "Кюстендил", каза за БНР областният управител инж. Александър Пандурски. Това става след срещи в МРРБ и съдействието на вицепремиера Атанас Зафиров, който се запозна с проблема на място при посещението си..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов се включва в започналата преди дни кампания на Държавната агенция за закрила на детето за борбата срещу употребата на вейпове, райски газ и така наречената дизайнерска дрога сред децата. Предвижда се учениците от седми до десети клас да научат повече за последиците от употребата на вредните..