Ралица Илиева и Ани Дешева са две момичета от Благоевград, които винаги са мечтали да създават собствени дрехи. Още от малки сестрите избирали сами своите тоалети, а за изработката им помагала тяхната баба, която била шивачка. Те винаги са искали да превърнат любовта си към екстравагантната визия в собствена марка, но не намирали смелост.
Ани заминава да работи в Лондон, докато Ралица остава в Благоевград. Сестрите не се чувстват щастливи на работните си места и един ден Ани звъни на Ралица с идеята да започнат собствен бизнес. Избират име на марката и така двете поставят началото на собствен моден бранд.
"Не само началото, винаги в един бизнес е трудно, дори когато е развит вече. Отговорността е много голяма и собствениците винаги трябва да са в час с всичко - от А до Я", споделя Ралица Илиева в предаването на Радио Благоевград - "С усмивка в събота".
Днес дрехите, които създават двете сестри, се радват на популярност сред много българки и те смело заявяват, че марката им е успяла да се наложи на родния пазар, с което са изпълнили целта си.
"В България смятам, че сме достигнали едно ниво, което винаги има как да бъде по-нагоре, но това, което е като наша цел, аз смятам, че сме го достигнали. Нашите дрехи са доста различни и в България, мога да кажа, че голям процент от хората не схващат идеята им. Имаме много клиенти, които носят дрехите ни и им се радват, но тук този стил не е масов, докато в чужбина този стил е доста по-масов, и за това за мен е много важно да развием и там бизнеса си", коментира Ани Дешева.
Мечтите на двете сестри са насочени към професионалното им израстване и не спират да се борят за сбъдването им.
"Човек трябва просто да слуша сърцето си, вътрешния си глас, и ако усеща, че нещо е за него, просто да пробва смело", призовава Ралица, а Ани допълва, че хората трябва да бъдат смели, различни и да влагат цялата си енергия в нещата, които обичат.
Целия разговор на Ралица Илиева и Ани Дешева с водещата Ваня Бахчиванова можете да чуете в прикачения файл.
Френската култура, с която съм израснала благодарение на Е зиковата гимназия в Плевен, ме е водила като н ишка , която е разгръщала потенциала ми цял живот. Била съм преводач, работила съм в чужбина дълги години и фре нският език винаги е бил мост за мен , както и б ългарската култура, която винаги съм се опитвала да разпространявам и..
Това не беше само вот на недоверие, а опит за създаване на турбуленция в държавата, опит да се промени геополитическата посока на България. Ние обаче сме и оставаме европейска държава и сме амбицираме да бъдем все по-значими сред нашите партньори. Евроатлантическото мнозинство надделя при гласуването. Правителството е стабилно и мнозинството се..
Бившият вътрешен министър Цветан Цветанов коментира в интервю за Радио Благоевград сигналите за полицейски чадър над канал за контрабандни цигари в Пловдив. По думите му случаят е изключително тревожен и показателен за дълбоките проблеми в системата на вътрешното министерство. Цветанов заяви, че при наличие на подобни сигнали в годините, когато той..
На 13 и 14 април потребители на социалните услуги и млади актьори представят в Благоевград театралната постановка „Момо“ по Михаел Енде – проект, който ще докосне публиката чрез изкуството и социалното приобщаване. Представлението ще се състои от 18:00 ч. в Камерна опера и НЧ „Н.Й. Вапцаров – 1866“ и има за цел да покаже, че театърът може да бъде..
Какво е когато си доказал на себе си, а и на останалите, че можеш, че си успял и сега искаш само да предаваш опита си. Отговори на тези въпроси дава бившата футболистка от Петрич Лили Костова. С право можем да кажем, че е най-добрата и истинска гордост на България в женския футбол. По повод 100-годишнината на Българския футболен съюз от..
С цветни еликсири и етерични масла Евгения Марценкова ни разкрива как да открием своята „вътрешна красота“. Тя бе една от номинираните за „Жена на годината на Благоевград“ за 2025 година. Евгения Марценкова е холистичен терапевт с 12-годишен опит. Завършва втория випуск на факултет „Пожарна безопасност и защита на населението“ към Академията..
Специалността "Педагогика на обучението по български език и китайски език" е сред сравнително новите специалности във Филологическия факултет на Югозападния университет "Неофит Рилски" и е важна стъпка към навлизането на азиатските езици и култури в портфолиото на филологическите специалности в Благоевград. Вече четири години специалността се стреми да..