Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров е на осминафинал в Шанхай

Автор:
Снимка: архив

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс 1000 тенис турнира в Шанхай.

Поставеният под №18 българин отстрани 13-ия в схемата Карен Хачанов от Русия със 7:6(6), 6:4 след час и 57 минути игра.

Димитров имаше на два пъти чифт поредни точки за пробив в четвъртия и осмия гейм, но Хачанов успя да се защити. На свой ред руснакът имаше два поредни брейкбола в 11-ия гейм, но 32-годишният българин не трепна и ги отрази. Стигна се до тайбрек, в който при 2:0 точки за Григор играта беше спряна от съдията на стола Карлос Бернардеш заради дъжд. Мачът на централния „Стейдиъм корт“ беше подновен след почти час. Димитров водеше с 4:2 при смяната на половините. Гришо отрази сетбол при 5:6 с отличен сервис, а после реализира своята възможност, когато Хачанов изкара топката от форхенд в аут.

В следващата част Димитров започна уверено и в петия гейм поведе с 40:15 при сервис на съперника и реализира първия пробив в мача с чудесен минаващ удар от бекхенд по правата, за да поведе с 3:2. Това вбеси Хачанов, който счупи ракетата си. При 5:4 Григор сервираше за победата. Той започна с 10-ия си ас и бързо стигна до 40:0. След това реализира още първия си мачбол.

Първата ни ракета завърши с 32 печеливши удара при само 12 непредизвикани грешки.Той си осигури 90 точки за световната ранглиста, където е 19-и.

Следващият съперник на Димитров се определя по-късно днес в мача между водача в схемата Карлос Алкарас от Испания с Дан Еванс от Великобритания.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Премиерът Желязков свиква съвещание на тема пътна безопасност

Министър-председателят Росен Желязков свиква съвещание на тема пътна безопасност и борба срещу войната по пътищата, пише БНР. Съвещанието ще се състои във вторник, 8 април, в Министерския съвет и в него ще участват министри, представители на ресорни ведомства и на неправителствения сектор. Ще бъдат обсъдени дейностите по осигуряване на пътната..

публикувано на 07.04.25 в 14:31

Инж. Иван Ризов е лесовъд на годината

Заместник-директорът на ДГС "Катунци" инж. Иван Ризов е лесовъд на годината.  Наградата му беше връчена от заместник-министър Стоян Тошев. Иван Ризов е роден на 10.05.1988 г. Завършва ЛТУ и СУ като има две магистратури - за инженер по горско стопанство и по екомениджмънт. Започва кариерата си през 2012 година като специалист по..

публикувано на 07.04.25 в 14:01

Осиновиха 1389 кучета за 4 години от общинския приют в Перник

1389 кучета са осиновени от общинския приют в Перник за периода от 2020 до 2024 година, съобщиха от пресцентъра на община Перник. От началото на тази година нов дом са намерили още 47 кучета, а рекордът е от 2021-ва, когато осиновените кучета са били 422. Осиновяването от общинския приют в Перник е напълно безплатно. Всички животни, които се предлагат..

публикувано на 07.04.25 в 13:44

Румен Радев: Войната по пътищата е породена от безхаберие и чувство за безнаказаност

Войната по пътищата е породена от безхаберие и чувство за безнаказаност, заяви президентът Румен Радев, пише БНР. Той изказа съболезнованията си към семейството на загиналата на пътя Сияна: "България отново е почернена и, за съжаление, и деца падат вече жертви по пътищата поради една важна причина – според мен това е безхаберие, породено от..

публикувано на 07.04.25 в 13:39

Над 200 участници събра фестивалът “Планински перли" в Банско

Над 200 участници от различни краища на страната се включиха в петото издание на Международния арт-фестивал “Планински перли”. Форумът се провежда за пореден път в НЧ „Никола Вапцаров-1894“ в партньорство с Община Банско и дава сцена за изява на малки и големи, предоставя възможности за обмен на ценен опит и културни впечатления. На фестивала..

публикувано на 07.04.25 в 12:42

Задържаха перничанин за хулигански прояви

29-годишен перничанин е задържан за хулигански прояви на обществено място, съобщиха от ОДМВР. Арестът е извършен след сигнал за непристойни действия от страна на видимо пияния мъж на спирка на градския транспорт в пернишкия квартал "Изток“. На място полицаите заварили 29-годишния перничанин да крещи, псува и удря с юмруци по автобусната спирка.  Пред..

публикувано на 07.04.25 в 12:38

Специализирана полицейска операция „Скорост“ в Перник

Специализирана полицейска операция „Скорост“ се провежда в Перник, съобщиха от регионалния пресцентър на МВР. Дейностите са част от национална кампания за безопасност на движението по пътищата. От днес до 13 април ще има засилени проверки за нарушения, свързани с превишаване на максималната скорост за движение. Точките за контрол на скоростта ще са..

публикувано на 07.04.25 в 12:32