Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Албина Анева:

Надявам се, че Общинският съвет ще работи в името на Благоевград, а не в полза на частния интерес

Представители на 16 политически формации влизат в новоизбрания Общински съвет на Благоевград, стана ясно от резултатите от гласуването на произведените избори за общински съветници, които обяви ОИК.  Най-много – шест общински  съветници  в 41-н членния местен парламент ще има коалицията „ВМРО - БНД (Български гласъ)“, с по четирима ще са ДПС, Гергьовден и ГЕРБ, по трима - Съюзът на свободните демократи, ПП – ДБ и ПП „Свобода“; по двама - Земеделският съюз „Ал. Стамболийски“,  Левицата, ПП „Обединени земеделци“, СДС, БСП за България и по един общински съветник – партиите „Пряка демокрация“,  „Има такъв народ“,  Партията на ЗЕЛЕНИТЕ, Движение „Напред България“.

Аз искрено се надявам, че макар и раздробен, този Общински съвет ще работи в името на Благоевград, а не в полза на частния интерес“, каза в интервю за Радио Благоевград Албина Анева, водач на листата за общински съветници на „Левицата“.   „Това на което ние от Левицата ще държим е създаване на добри условия за нов път за развитие на Благоевград. Това, което всичките ние обещавахме на хората в цялата предизборна кампания, трябва да бъде осъществено. И не като лозунг, а като конкретни насоки,  инициативи за създаване на добра атмосфера за икономическо развитие в името на благоевградчани. Защото наистина Благоевград може и трябва да покаже, че може“.

Цялото интервю с Албина Анева чуйте в звуковия файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Три дни ще празнуват в село Беласица

На 20 юли, денят на Свети Пророк Илия, е празникът на петричкото село Беласица. Светецът е закрилник на населеното място, затова и местната черква носи неговото име. Тази година празникът ще бъде тридневен, като началото ще бъде поставено на 18 юли, петък. „Празничните дни ще открием с футболна среща между местния отбор и ветераните, която..

публикувано на 14.07.25 в 13:36
Веселин Боришев

Веселин Боришев: Аз не правя компромиси в работата

Започна пътуването към един голям и смислен разказ, озаглавен " Месец на фотографията на Веселин Боришев ". Седем изложби, преплитащи сюжетите си през и чрез личността на автора. За това пътуване, срещащо фотожурналиста с безмилостно точно и изобличаващо иронично око с художника-фотограф, осмислящ реалността, е разговорът на Валентин Дишев с Веселин..

публикувано на 13.07.25 в 12:42

От първо лице: За планината и инцидентите

Голям процент хора решават да отидат в планината без предварителна подготовка, което е предпоставка за инциденти. 7 спасителни акции за последните две седмици са провели планинските спасители в района на Седемте рилски езера, съобщиха от Планинската спасителна служба. Оказва се, че именно езерата са най-посещаваното място от туристи в..

публикувано на 11.07.25 в 15:00

Брокерите на имоти у нас отдавна са готови за еврозоната

Брокерите в България много отдавна са готови за прехода към еврозоната, защото ние всички отдавна работим с евро. Така че чисто оперативно не очаквам някакви трудности, нито за сектора, нито за клиентите. Това заяви в ефира на Радио Благоевград Веселина Стоева, председател на Управителния съвет на Асоциацията за развитие на брокерите на имоти. През..

публикувано на 11.07.25 в 11:21

Директорът Емил Терзийски: Трябва да има санкции за учениците

Министерският съвет одобри промените в Закона за предучилищното и училищното образование, предложени от МОН. С част от тези промени се цели затягане на дисциплината, по-строга регулация на използването на мобилни устройства и повече правомощия за учителите в справянето с неприемливо поведение на учениците. В рамките на един месец предложените..

публикувано на 11.07.25 в 09:38

Наплив на екскурзианти от София за въжения парк край Благоевград

Въженият парк край Благоевград премина на лятно работно време. Атракционът ще бъде отворен за посетители в интервала от 9:00 до 13:00 часа и от 17:00 до 20:00 часа. “Промяната се налага заради високите температури през деня. При 33 градуса на сянка паркът се затваря, защото  горе децата се напрягат, като ги пече слънцето директно и там става..

публикувано на 10.07.25 в 11:44

 „Мегалитни паметници и култови практики“ събра учени от цял свят в Югозападния университет

Излезе от печат сборникът от симпозиума „Мегалитни паметници и култови практики“, чийто домакин беше катедра „Културология“ на Югозападния университет „Неофит Рилски“. В двата тома на сборника са включени 53 доклада на изследователи от държави от цял свят. Тематичният обхват на научните доклади е в областта на историята на културата,..

публикувано на 09.07.25 в 15:34