"Любимият" за всички родители сезон, в който постоянно са пред лекарския кабинет с болно дете, настъпи. За всички, имащи деца на възраст от 2 до 6 години, вирусните инфекции, зачервеното гърло, кашлицата и хремата са често явление, с което водят ежедневни битки. Повечето педиатри изписват при лечението антибиотици, които изтощават детския организъм. В опит да запазят здравето на малчуганите, на първо място родителите търсят профилактика - средства, които да подсилят имунитета, за да посещава по-дълго време детско заведение, без да се разболява, детето им. Тук на помощ идва хомеопатията, която става все по-предпочитана в съвременния свят.
Доктор Зорка Угринова е хомеопат с над 25-годишен опит и споделя, че доверието към този метод расте с всяка изминала година. "Не трябва обаче родителите да се самолекуват. Да, в аптечната мрежа има безброй лекарства, не само хомеопатични - различни билкови, имуностимулатори, които се рекламират широко, но това не означава, че родителят трябва да се ориентира сам в морето от предлагани продукти. Моят съвет е задължително да се консултират с лекар хомеопат", призовава д-р Угринова, като допълва, че той е този, който ще препоръча, според индивидуалните особености на детето, най-подходящите хомеопатични средства.
В лекарската практика съществува терминът "често боледуващо дете", като някои специалисти дори използват и термина "феноменът често боледуващо дете". В ефира на Радио Благоевград, д-р Угринова коментира колко често е нормално да боледува всъщност едно дете и кога спада към описанието на този термин.
"Прието е, че е нормално едно дете да боледува само 5 до 7 пъти годишно. Истината е обаче, и в моята практика ежедневно се срещам с дечица, за които тази заболеваемост е много по-честа. Какво казва майката на едно такова дете? - Тръгваме в понеделник на детска градина, здрав е. В сряда вече е със запушен нос и започва хрема. В четвъртък кашля. - Спират го съответно от детската градина, лекуват се до следващия петък и когато след 10-тина дни отново тръгва на градина, само след нови 3-4 дни, е с болка в ухото и/или стомашно-чревен проблем. Ето това са често боледуващите деца, при които периодите на добро здраве, в които детето е абсолютно здраво - няма никаква остатъчна хрема, никаква остатъчна кашлица, могат да бъдат преброени едва на пръстите на едната ръка" , обяснява хомеопатът.
Повече за профилактиката и лечението чрез средствата на хомеопатията, можете да чуете в прикачения файл.
На 22 ноември, по случай Деня на адвокатурата, адвокат Борис Харизанов от Петрич, член на Адвокатската колегия в Благоевград, гостува в ефира на Радио Благоевград. В разговора той подчерта ключовата роля на адвокатите в правосъдната система и значението на тяхната професия за обществото. "Днес е денят, в който всички ние, гражданите на страната, трябва..
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..
На 20 ноември повече от 140 държави отбелязват 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС). У нас националното събитие е международната конференция „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“, която дава възможност да се научи всичко най-ново от света на Географските информационни системи и тяхното приложение...
Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата. Ей такива работи, хлапе... Добре, че не ги разбираш. И ако утре или след време някой..
Планините в България издават албум всеки ден. Време е да подкрепим техните артисти. С това послание кампанията на WWF „Абонирай се за природата“ ни призовава да вдигнем за миг очи от виртуалния свят и да обърнем внимание на живата планета, която ни заобикаля. Нейните артисти нямат почивен ден, но въпреки това изпълненията им сякаш остават..