Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Елица Наумова и две нови песни в унисон с предстоящите рождественски празници

| обновено на 10.12.23 в 16:06

Пъстра, изпълнена с енергия и позитивизъм - такава ще видите Елица Наумова-Ика в клипа към най-новия ѝ сингъл – „God is Good“.

Елица е творческа личност, която изразява себе си с всички артистични способи, но музиката е нейният майчин език. Музикалният ѝ път започва с няколко сингъла, върху които работи съвместно с прекрасни артисти. Публиката я познава и като лъчезарното момиче, докоснало сърцата на много хора в един от популярните музикални формати у нас. Музиката струи от нея. Самата тя споделя, че това е най-мащабният проект, с който се е захващала. В последните години Елица продуцира основно сама музиката си - едновременно удоволствие и предизвикателство за един артист. Елица пише песента „God is Good“ (в превод „Бог е добър“), защото е убедена в Божията добрина и иска да предаде това послание именно чрез музиката, която прави, чрез танца, чрез пъстротата на цветовете, чрез чистотата на природата. Не за пръв път във видео към свой сингъл Ика използва жестомимика. Специално участие в сингъла има и София Госпел Хор, чиито ангелски гласове ще чуете, както и голям екип от музиканти, хореографи и над 30 доброволци.

„God is Good“ и нека това послание от нежната музика на Ика докосне хората - тези, които имат нужда да го чуят и усетят и да донесе повече радост. 

Другият нов проект на Елица е песента „Еllie’s Blues Goes Wild“. Тя се ражда като спонтанна музикална импровизация един ден в студиото. Авторът Елица Наумова я нарича рецепта за “сритване” на тъгата, понеже песента идва като решение точно в сезон, когато се бори с чувства на тъга и тъмнина в живота си. 


Какво още разказва Ика може да чуете в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Караджова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Европейска нощ на музеите в Благоевград

С удължено работно време, безплатен достъп до експозициите и богата програма, Регионалният исторически музей – Благоевград отбелязва Европейската нощ на музеите и галериите в съботния ден, на 18 май.  По традиция инициативата започна с така наречената "Малка нощ", чиято програма бе посветена на детската публика. Официалното й откриване стартира в 14:30 с..

публикувано на 18.05.24 в 17:44

Геймингът и поведенческото пристрастяване

Дигиталните зависимости са част от поведенческото пристрастяване, към което се отнасят още хазарта, пазаруване, гледане на порно и всички производни идващи от дигитални устройства. На това мнение е психолгът Георги Млеканов. Проблемът с пристрастяването към електронните игри е със задълбочаващи последствия  за развитието на младите хора,..

публикувано на 17.05.24 в 14:40

Край на рекламите на хазарт

От днес, 17 май,  влиза в сила забраната на реклами за хазарт във всички медии, както и наличието на билбордове в близост до учебни заведения. Новият закон за хазарта въвежда почти пълна забрана на рекламите на хазартни игри в телевизии, радиа и сайтове. Той бе обнародван на 14 май в „Държавен вестник“. Според новия закон  хазарта се..

публикувано на 17.05.24 в 14:10

Дърворезбени кръстове – изкуство в миниатюра

Дървените кръстове с резбована миниатюрна в православните храмове в нашата страна са обект на изследването на д-р Вера Атанасова-Кавачева, уредник в Националния исторически музей. В ефира на Радио Благоевград тя обясни, че тези църковни предмети представляват интерес заради трудността на своята фина изработка и „защото свидетелстват за..

публикувано на 17.05.24 в 11:41

"Пойни птици" - стихове с аромат на барут и мащерка

Поетът Владислав Христов представи новата си книга с поезия „Пойни птици“. В изданието авторът е събрал свои стихове от последните няколко години. “Текстовете са свързани най-вече с това, което споходи света през последните две години - войната в Украйна. Нямаше как, като пишещ човек да не реагирам на случващото се. Другата част от стиховете са..

публикувано на 17.05.24 в 11:37

Мирена Станева: Опазването на културното наследство е мисия

Регионалният център на ЮНЕСКО за Югоизточна Европа в София е част от мрежата центрове на световната организация с основна задача да опазва и помага на държавите да изграждат своите политики по отношение на опазването на живото наследство. „ Това е признание за нашата дългогодишна културна политика, която подкрепя и опазва наследството  ни и по..

публикувано на 17.05.24 в 10:15

Държавите в ЕС харчат милиарди за дейности, вредящи на природата

Нов доклад на WWF разкрива, че държавите-членки насочват между 34 и 48 милиарда евро европейски субсидии годишно за дейности, които вредят на природата. Макар че тези вредни субсидии обхващат всички основни сектори на икономиката, основната част от тях произхожда от селското стопанство. Според ново изследване до 60% от..

публикувано на 16.05.24 в 10:45