С историческа възстановка ще бъде отбелязана 146-ата годишнина от Освобождението на Кюстендил от османско владичество на 28 януари.
Събитието ще се състои пред къщата-музей "Ильо Войвода" и е организирано от общината в Кюстендил, музея в града и читалище "Ген. Владимир Заимов 2013", с участието на национално дружество "Традиция".
На 29 януари от централния площад "Велбъжд" в града ще тръгне паметно шествие до паметника на освободителя на града - Ильо Войвода, водено от Общинския духов оркестър. Същият ден в читалище "Братство" в Кюстендил ще се състои и тържествен концерт, посветен на годишнината.
По повод празника къщата музей "Ильо Войвода" в града ще приема посетители безплатно. Там може да бъде видяна експозицията "Национално-освободителните борби на населението от Кюстендилския край".
С решение на местния Общински съвет от 2009 година, денят 29 януари е обявен за официален празник на града.
51 са пожарите, възникнали на територията на сткраната от началото на деня. Десет от тях са напълно погасени, върху 41 продължава нашата работа. Това заяви на брифинг ген. Николай Николов, бивш директор "Пожарна безопасност и защита на населението" и настоящ съветник на министъра на вътрешните работи.По думите му няма непосредствена опасност за..
От днес за ремонт на настилката се ограничава движението в платното за София по 2,4-километров участък от път I-1/E79 София – Кулата в гр. Благоевград. Това е отсечката от кръстовището с третокласния път Благоевград – Покровник до естакадата, преминаваща над ул. „Яне Сандански“ при южния изход на града /при бензиностанция „Лукойл“/. При изпълнение на..
Под звуците на джаза, който изпълваше въздуха в Банско, в подножието на връх Тодорка преди дни стартира първото издание на „Тодорка вертикал“. Състезанието бе организирано от водещия в страната клуб по ски алпинизъм „АлПиринСки“ под ръководството на известния атлет Ники Калистрин – един от най-успешните български състезатели в дисциплината..
Сигнал за нахапани двама души от кучета е постъпил в Районното полицейско управление в Дупница. Инцидентът е станал в близост до АМ "Струма“ край града. Пострадалите, които са семейство, са били нападнати от кучета в база на строителна фирма в района на пътен възел "Бинека", съобщиха от полицията в Кюстендил. Мъжът е настанен в дупнишката болница, а..
Официално беше направена първа копка, с която се поставя началото на изграждането на нов храм. Той ще се намира в гробищния парк на града. Символичната първа копка направи Негово Високопреосвещенство Неврокопския митрополит Серафим. Новата църква ще носи името „Възкресение Лазарово“. Храмът ще бъде изграден изцяло със средства от дарители, каза..
Местни жители и емигранти, пръснати по цял свят, се събират на традиционната земляческа среща в дупнишкото село Яхиново. Датата е 16 август, събота. По традиция, съборът на селото с най-много жители в община Дупница, се провежда в първата събота след Голяма Богородица. И тази година той е под надслов “Празник на моето родно село”. Организатори са..
Шестима непълнолетни младежи са установени след 22.00 часа при проведена спецакция в Перник. Предстои на родителите им да бъдат наложени санкции за неупражнен родителски контрол, съобщиха от полицията. Младежите са били в района на пернишкото село Боснек. В момента на проверката не са установени противоправни деяния от тяхна страна, но преди това са..