Продължава обработването на пътищата след обилните снеговалежи в страната през изминалия ден.
От Пътната агенция съобщиха, че над 800 снегопочистващи машини са излезли на терен.
Приоритет са автомагистралите, първокласните и второкласните пътища, както и проходите, уточняват от агенцията.
Призивът към шофьорите е да пътуват само при необходимост, да карат с повишено внимание и съобразена скорост е да не изпреварват снегопочистващите машини. Тежкотоварните автомобили вече се движат и в двете посоки по автомагистрала "Струма".
Няма информации за бедстващи хора, както и за липса на ток и вода в населените места.
Поради обилния снеговалеж снощи беше прекъснато електрозахранването в няколко села в община Благоевград. Без ток останаха Зелен дол, Селище, Логодаж, Обел и Клисура.
Справка на страницата на Електрохолд от тази сутрин показва, че към момента няма хора на тъмно.
От 5 часа тази сутрин снегорините в Благоевград са на терена и обработват пътните настилки, съобщиха от Общината. Предстои и ръчно почистване. Кметът Методи Байкушев призова жителите на Благоевград да почистят пред домовете си.
В Разлог от снощи на терен е цялата налична техника, която почиства града и малките населени места. От общината призоваха хората при разчистване на тротоарните пространства пред входове на къщите и търговските обекти, да не струпват снега на пътното платно.
Преди обяд ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд, под влияние на преминаващ през страната студен атмосферен фронт, ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места от запад на изток ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има и градушки. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили, най-късно..
Нов Общностен център ще осигурява подкрепа на жители на община Благоевград. Той ще бъде разположен в част от сградата на Градската баня, която ще бъде ремонтирана и оборудвана с над 4 млн. лв., осигурени по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г. Центърът ще предоставя ранна интервенция на уврежданията, семейно и здравно консултиране,..
В МБАЛ „Югозападна болница“ – Сандански започна подмяна на участък от канализационния тръбопровод с нов и надежден, който ще минимизира проникването на отпадни води в почвата и ще ограничи рискът от вторично замърсяване в зоната на болницата. Старата канализационна система бе силно армортизирана и не отговаряше на актуалните технически изисквания за..
12 места за осмокласници останаха незаети в дупнишките гимназии след последното, четвърто класиране. Традиционно, най-много са свободните места в Гимназията по транспорт. За да се достигне минимумът от 18 ученици, там не достигат 7 младежи в паралелката по автотранспортна техника. 3 са незаетите места в класа по икономическа информатика в ПГ “Акад. С...
1 081 жители на община Дупница са регистрирани на трудовата борса към края на юли. Те са 7,3% от икономически активното население. В община Бобов дол нивото на безработица е 6,7%, в Сапарева баня – 6%, в Бобошево – 6,8%, в Кочериново – 7,2% и в Рила – 9,3%. Новорегистрираните в Дупница са с 41 души повече от предходния месец, а общият им брой е 337,..
Договори на стойност 6 млн. лв., от които 4,5 милиона лева безвъзмездно финансиране за изпълнение на 40 проекта, са сключени в област Кюстендил по процедура "Подкрепа за семейните предприятия, предприятията от творческите индустрии и занаятите" по програма "Конкурентоспособност и иновации в предприятията" 2021- 2027 г. Основната цел на процедурата,..
Високо остава нивото на безработица за територията на Дирекция "Бюро по труда“ – Кюстендил. 9,45% или 1822 души се водят официално без работа. Най-много безработни има сред хората без специалност и професия, както и тези с начално или по-ниско образование. Най-ниска безработица има при хората с работническа професия и при висшистите. Данните на..