29-годишната Пирина Воденичарова от Банско покори престижната класация на Forbes “30 под 30”. Тя заблестя на корицата на списанието за месец декември, като един от младите вдъхновители в страната ни. Голямата радост за нея е, че до това признание я довежда любовта й към четенето и детските книжки. Пирина е създател на „Нито ден без книжки" - общност за детска литература и насърчаване на детското четене в България.
„Аз не съм човек, който някога си е представял да види себе си на корица на такъв тип медия, но работата ми с детските книги, всъщност е това, което заслужава големите аплодисменти, защото тези аплодисменти са за децата и техните родители“, сподели за Радио Благоевград Пирина Воденичарова.
Проектът „Нито ден без книжки“ Пирина стартира на 1 януари 2019 година – един експериментален личен проект, съвсем без претенция – както казва тя в началото. Като майка тя има нужда да споделя информация за детски книги с други родители, впоследствие се оказва, че тези родители са голям процент от обществото и се стига до създаването на най-голямата общност за четящи родители и техните деца.
Любовта към детските книги в Пирина остава от детските й години до ден днешен. „Аз не съм спирала да ги обичам още от моето детство. Спомням си, когато бях в гимназията последни класове и вече и студентка, как съм си събирала отделно парички, за да си купувам детски книжки, което се струваше странно на моите приятели тогава, а пък сега си имам страхотно оправдание да купувам много детски книги за вкъщи“, разказва Пирина.
„Има един такъв обществен натиск, че до определена възраст трябва да си свършил определени неща и това не е свързано само с кариерата на хората, това е свързано и в личен план. Аз мисля, че това е вредно. Всеки човек трябва да следва личния си път, да се вслушва в себе си и смятам, че точно тогава постигаме и най-големите успехи, без всъщност да ги целим, защото тогава се чувстваме най-добре със себе си – за това кои сме и къде се намираме в личния си път“, казва Пирина по отношение на максимата в обществото, че трябва да постигаш, докато си още млад.
Целият разговор можете да чуете в прикачения звуков файл.
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..
На 20 ноември повече от 140 държави отбелязват 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС). У нас националното събитие е международната конференция „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“, която дава възможност да се научи всичко най-ново от света на Географските информационни системи и тяхното приложение...
Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата. Ей такива работи, хлапе... Добре, че не ги разбираш. И ако утре или след време някой..
Планините в България издават албум всеки ден. Време е да подкрепим техните артисти. С това послание кампанията на WWF „Абонирай се за природата“ ни призовава да вдигнем за миг очи от виртуалния свят и да обърнем внимание на живата планета, която ни заобикаля. Нейните артисти нямат почивен ден, но въпреки това изпълненията им сякаш остават..
Природозащитната организация WWF България постави началото на своята кампания „Абонирай се за природата“. С любопитна заигравка с някои от популярните стрийминг платформи и хитови сериали, WWF отправя посланието, че изчезването на дивата природа не е кино. То се случва в нашия живот и всички ние участваме в него с ежедневните ни решения...