Кметът на Благоевград Методи Байкушев получи плакет от Българската федерация по ММА. Той бе връчен на официална церемония в зала „Скаптопара“ днес от председателя на Федерацията Станислав Недков, който благодари за подкрепата на Общината при организирането на Държавното първенство по ММА, което се проведе в два поредни дни в областния център.
„За мен е голямо удоволствие да ви посрещнем тук днес. Популярността на вашия спорт носи голяма отговорност към обществото, затова от вашите действия и от вашите думи зависи каква ще бъде неговата слава. Пожелавам ви от сърце ММА спортът да се прочуе в цяла България, с това, че него го уважават благородници, защото състезателите използват своите сили и умения да бъдат защитници на обществото, да бъдат хора, които се борят за справедливост и застават на страната на слабите когато има нужда. Пожелавам ви да покажете най-доброто от себе си и да постигнете всичко това, за което сте тренирали. На добър час!“, така кметът Методи Байкушев приветства участниците в турнира и неговите организатори.
В престижния спортен форум участие взеха над 30 отбора от цялата страна, а най-добрите ММА бойци във всички възрастови групи спечелиха медали.
Освен държавните шампиони в отделните групи, по време на първенството ще бъдат определени и националните състезатели, които тази година ще вземат участие в Европейското първенство в Бирмингам, Англия, както и на Балканското първенство във Велико Търново и на Световно първенство в Абу Даби, ОАЕ.
Утре /11 март/ от 11 часа в централния пернишки храм "Св. Иван Рилски" ще бъде отслужена панихида в памет на починалата преди дни Мария Бонева. Тя е един от създателите на СДС в Перник и нейната дейност за демократичните промени се помни от привържениците на синята идея. Последно Бонева е работила към дирекция "Архив" в Комисията по досиетата. Поклон..
82 години от спасяване на българските евреи бяха отбелязани днес в Дупница. Да отдадат почит към жертвите на Холокоста, пред паметника на Димитър Икономов в Градската градина, се събраха членове на организация “Шалом, общински служители, граждани. Присъстваха представители на Комисията за защита от дискриминация, депутати, ученици от гимназията по..
Днес ще бъдат пуснати в продажба билетите за Мача на звездите. Възстановеното след 5-годишно прекъсване събитие ще се състои на 23 март от 16 часа в зала „Борис Гюдеров” в Перник. Организаторите приканват зрителите да заемат местата си 30- 40 минути по- рано от обявения час. 12 000 лв. е наградният фонд, като награди ще има и за играчите, и за..
Изборните книжа от 154 секции от 13 общини в област Благоевград са предадени на Конституционния съд за проверка от вещи лица. В четири от случаите са констатирани отчетени нулеви резултати в протоколите. Във връзка с искането на Конституционния съд по жалбите за резултатите от последните парламентарни избори областният управител на Благоевград Георги..
Конфронтацията на Русия със САЩ и НАТО ще продължи. Русия ще запази своите амбициозни цели за поддържане на военен паритет със западните държави. Това е записано в оценката на средата за сигурност в приета преди дни от кабинета отбранителна стратегия. Стратегията говори е за прилагане мерки за засилване на гражданската подготовка. Според документа..
Моторист е загинал на пътя Батановци - Ярджиловци, съобщи регионалният говорител на МВР в Перник Венцислав Алексов. Тежкото пътнотранспортно произшествие е станало в късния следобед вчера на разклона за село Богдановдол. Ударили са се мотоциклет, управляван от 20- годишен младеж от Радомир и лек автомобил, шофиран от 19-годишен жител на село Драгичево...
Община Кюстендил започна полагането на около километър предпазна мрежа на пътя при с. Ябълково, където в края на миналата година стана ПТП с коне и загина 18-годишно момиче, а две други нейни връстнички бяха ранени. Екипът работи и почивните дни. Граждани протестираха срещу бездействието на институциите до пътя Кюстендил-ГКПП-Гюешево Поставянето..