Какви са функциите на Европейския парламент и защо е необходимо страната ни да е част от обединената общност дискутираха в Благоевград средношколци от Югозападна България. Срещата е част от образователен формат, организиран от Бюрото на Европейския парламент в София. В нея се включиха евродепутатите Асим Адемов /ЕНП/ и Илхан Кючюк /Обнови Европа/.
Средношколци от училищата – посланици на Европейския парламент от областите Благоевград и Кюстендил, проведоха поредната си опознавателна среща. Целта е да надградят знанията си по определени европейски теми, казва ръководителят на Бюрото на ЕП в София, Теодор Стойчев.
Процесите в ЕС са много сложни и е важно те да бъдат обяснени на достъпен език за младите граждани. Това подчерта Красимира Хаджикосева от благоевградския офис на „Европа Директно“.
Интерактивните методи и новите технологии бяха част от деловата атмосфера в работата на младите посланици. Една от тях е и 18-годишната Станислава Крънчева от Разлог.
Днес в Перник за шеста поредна година ще се проведе ретро парад. Събитието се организира от местния клуб „Авангард класик” с подкрепата на община Перник и под патронажа на кмета Станислав Владимиров. Тази година Алеята на класиката ще бъде разположена в централния градски парк. В станалото вече традиционно за града изложение ще се включат..
В обръщение към нацията американският президент Доналд Тръмп заплаши с още удари, ако скоро не бъде постигнат мир, след като тази нощ Съединените щати извършиха удари срещу ядрени съоръжения в Иран. Сред тях са комплексите в Натанз, Исфахан и Фордоу. По думите на Доналд Тръмп при американските въздушни удари са били "напълно унищожени" иранските..
Днес ще бъде слънчево. След обяд над Източна България и планините ще има купеста облачност, но ще е без валежи. Дневните температури ще започнат да се повишават и максималните ще бъдат между 26° и 31°.
Двама души са пострадали при тежка катастрофа на АМ "Струма" при Дупница, съобщиха за БНР от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. Инцидентът е възникнал следобед в района на 66 км на аутобана в посока "Кулата". Очевидци споделят с видео от мястото на инцидента по мрежата. От него става ясно, че два автомобила са катастрофирали, като и двата..
Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов свиква спешна среща във връзка с неуредиците на летище "Васил Левски" София и инцидента от днес, при който близо 300 пътници на полет от Лондон са били блокирани за близо час в "ръкава", свързващ самолета с терминала на летището. За това съобщиха от транспортното министерство...
Движението при км 66 на АМ "Струма" в посока Кулата се осъществява в изпреварващата лента поради ПТП. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват указанията на "Пътна полиция". За пореден ден трафикът през Кресненското дефиле в посока Кулата е изключително натоварен. И днес се образуваха километрични опашки, като..
На 22 юни (неделя), от 12:00 до 19:00 часа, ще бъде преустановено движението по ул. „Д-р Христо Татарчев“ в посока от и към Централна градска част (ЦГЧ). Мерките се налагат във връзка с включване на централен канализационен клон по ул. „Пере Тошев“ в ревизионна шахта на ул. „Д-р Христо Татарчев“. Екипите на Пожарна безопасност, Спешна медицинска помощ..