Най-голямата студентска спортна олимпиада в България, организирана от спортен клуб “Олимпикс” към Американския университет в България, се проведе този уикенд в Благоевград. В събитието се включиха студенти, преподаватели и служители на АУБ, спортни ентусиасти от Благоевград и областта, заедно с техните семейства.Олимпиадата включваше 18 спорта, футбол, волейбол, баскетбол, тенис на корт, тенис на маса, плуване, и други лекоатлетически дисциплини, както и типични американски спортове като американска народна топка и спайкбол. Днешният неделен ден е е т.нар. “Голям ден” (D-Day), и се проведе на бейзболното игрище “Портър парк” при парк “Бачиново”. Днес се проведоха 12 различни вида спорта. Събитието приключи с церемония по награждаване от българския рекордьор по плуване Петър Мицин и със специалното присъствие на футболната легенда на Благоевград Димитър Бербатов, който награди участниците във футболния турнир. Родната звезда в добро настроение, раздаде автографи и се снима с всички желаещи. Въпреки дъжда и влагата на терените, състезанията не спряха. Освен фокус върху спорта, събитието има и социална насоченост. Благотворителната кауза тази година е в подкрепа на “Националната параолимпийска организация”. В събитието бе вплетена и зелена инициатива с “Еко Партнърс България”, които предоставха съоръжения за рециклиране на пластмасови бутилки и кенчета. Събраните капачки ще бъдат предадени на “Капачки за бъдеще”.
Под надзора на Районна прокуратура – Благоевград, Териториално отделение – Разлог, се води разследване по досъдебно производство, образувано за извършено престъпление – проявена жестокост към гръбначно животно. Полицейски служители са установили и разпитали свидетел, публикувал видеоклип в социалните мрежи, съдържащ данни за жестоко отношение към..
Природните бедствия ни напомнят колко крехък е човек пред силата на природата. Но именно в такива тежки моменти виждаме колко силни сме, когато сме заедно. Доброволците и аварийните екипи, заедно с пожарникарите, са в окото на пожара в Пирин. Над 160 пожарникари, горски и доброволци са на терен вече шести ден. Там е и Сдружение..
Превантивни мерки срещу шарката по овцете и козите и чумата по дребните преживни животни прие Областната епизоотична комисия в Кюстендил. Заседанието се проведе с цел превенция заради влошената епизоотична обстановка в страната по отношение на двете заболявания. Мерките предприети от комисията задължават Гранична полиция да организира и провежда..
По Механизма за гражданска защита на ЕС на Аерогара - Пловдив пристигнаха два самолета от Швеция, които ще се включат в битката с пожарите. Екипажите бяха посрещнати от заместник-министъра на вътрешните работи Тони Тодоров, заместник-директора на ОДМВР-Пловдив комисар Пламен Иванов и гл. инспектор Петър Петров от РДПБЗН. “Предстои те да бъдат запознати..
Възрастна жена е предала на телефонни изманици сумата от 18 500 лв. и 20 грама златни накити. 81-годишната жена от Дупница била въведена в заблуждение, че помага на службите. На измамената жена било обяснено, че след като службите си свършат работата, служител на Вътрешна сигурност от МВР ще върне парите и ценностите на сина й. Жената предала част от..
Поради усложнената обстановка и бушуващия пожар в Пирин планина, Община Гоце Делчев изразява своята съпричастност към случващото се и отменя музикалната част от програмата на Традиционния събор по повод 122 години от избухване на Илинденско-Преображенското въстание. Годишнината ще бъде почетена с официална програма пред паметника на Гоце Делчев в..
Изгасен е пожарът в Трънско, каза кметът Цветислава Цветкова. Обявеното бедствено положение в засегнатите от огъня населени места все още не е отменено. Най-вероятно то ще остане в сила до петък. Още няколко дни ще продължат и дежурствата на място на пожарникари, полицаи и горски служители. Вече е възстановено електрозахранването в най-пострадалото от..