Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Кюстендил ще глобяват паркиралите в зелени площи

Водачите на моторни превозни средства, паркиращи в зелените площи в Кюстендил ще бъдат санкционирани. Това ще стане след анализиране и промяна на нормативната уредба, съобщи на днешната сесия на Общинския съвет кметът на града Огнян Атанасов. Идеята на общинската управа е на нарушителите да се налагат глоби, а самите собственици ще могат да си плащат санкциите в удобно за тях време.

На днешното заседание стана ясно, че Община Кюстендил предвижда изграждането на атракционен парк в лесопарк "Хисарлъка“. Кметът на общината съобщи, че вече има готов проект, одобрен е и предстои финансирането му. Кметът заяви още, че се подготвя и нова концепция за общинските жилища. Общината вече прави стратегия, чрез която ще разширява жилищния си фонд за хора в нужда.

Общинските съветници разгледаха и проект на наредба за изменение и допълнение на организацията и безопасността на автомобилното движение на територията на общината, където са заложени точки, уреждащи правилата за движението на индивидуалните електрически превозни средства. Според тях без право да управляват електрически тротинетки са децата до 14-годишна възраст, а тези до 18 години задължително трябва да бъдат с поставена каска на главата. Максималната скорост на движение на електрическите тротинетки да е 25 км/ч. Движението с тротинетки в паркове, градини, площади, детски площадки, площи, предназначени само за пешеходци, е забранено, пише още в предложението. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Обвиниха младеж от Перник за умишлено убийство по хулигански подбуди

Окръжна прокуратура-Перник е внесла в съда обвинителен акт срещу младежа, пребил жестоко жена пред денонощен магазин в Перник, която по- късно почина в болницата. Обвинението срещу него е за умишлено причиняване на смърт по хулигански подбуди. Призори на 29 юли м.г. 17- годишният тогава младеж нанася жесток побой на 56- годишната жена. Пострадалата е..

публикувано на 03.06.25 в 15:25

2667 четвъртокласници на матура по БЕЛ в Благоевградско

2667 ученици се явиха днес на матура по български език и литература в област Благоевград. С вълнение и  леко притеснение четвъртокласните от Благоевград положиха днес задължителната матура по БЕЛ. В продължение на един астрономически час четвъртокласниците  решаваха 25 задачи. 13 езикови, 11 литературни и една творческа за създаване на текст. За..

публикувано на 03.06.25 в 13:37

Затварят за посетители за 1 година музея в Благоевград заради мащабен ремонт

Регионалният исторически музей в Благоевград започна реализирането на голям проект за модернизация и ефективност на сградата. Бюджетът на проекта е над 3 милиона лева. Амортизиран сграден фонд, компрометирани елементи могат да се видят с просто око в момента.   „Достигане на клас „А“ на сградата е една от целите след ремонта. 55% ще бъде..

публикувано на 03.06.25 в 12:14

Откриха труп на мъж в Дупница

Дупнишки полицаи откриха мъртъв мъж в беседка в Дупница. Трупът, намерен снощи в жилищен комплекс "Бистрица”, е на 53-годишен мъж от гр. София. При обслужването на произшествието на мястото е намерен газов пистолет, пълнител с 3 патрона и гилза, съобщиха от полицията в Кюстендил. Трупът е закаран за аутопсия в кюстендилската болница. По случая..

публикувано на 03.06.25 в 11:18

Недоволство в Боснек заради разширение на кариера

Жители на пернишкото село Боснек недоволстват заради разширяването на кариера. На проведения експертен съвет в РИОСВ- София не е имало представители на населеното място. До заседанието не е бил допуснат и адвокатът на инициативната група, обявила се против разширението, пише на Фейсбук страницата на селото Илинда Евтимова. На проведения на 30..

публикувано на 03.06.25 в 10:19

Пътен инцидент в центъра на Благоевград

Неправилно засичане между два автомобила стана причина за пътен инцидент на булевард „Св. св. Кирил и Методий“ в Благоевград. За щастие, при сблъсъка няма пострадали, а произшествието доведе само до материални щети по единия от автомобилите. Инцидентът стана днес сутринта, когато трафикът в района беше натоварен. По първоначална информация, единият..

публикувано на 03.06.25 в 10:11

"Лятна академия за деца“ в Кюстендил

Обединеният детски комплекс в Кюстендил дава начало инициативата "Лятна академия за деца“. Заявления за участие в лятната програма могат да се подават от 9.00 часа до 17.00 часа в сградата на комплекса. В безплатните летни занимания могат да се включат деца от 6 до 18 години. Откриването на програмата в Обединения детски комплекс в Кюстендил е на 24..

публикувано на 03.06.25 в 09:51