Със спектакъла "Следобедни игри" на аржентинската писателка Рома Майо в Перник започва 10-ият международен детско-юношески театрален фестивал "Жреци на Арлекин". Постановката е дело на младежки театър "Мускетарите", който е домакин на проявата.
Тази година във фестивала участват над 500 младежи от 25 театрални състава. Те ще представят 26 спектакъла. Внушително е международното присъствие. Сред участниците са театрални групи от Италия, Гърция, Словения, Босна и Херцеговина и Румъния, каза ръководителят на младежки театър „Мускетарите” Ваня Михова и допълни:
"В театъра са представленията. В събота половината ще се играят в Лятно кино, защото групите са много. Фестивалът се разраства, става много голям и много се радвам за това, разбира се. Нека да ни е трудно, но да има такъв голям фестивал в Перник".
Програмата е ориентирана така, че да обхваща всички възрастови групи - от най-малките до най-големите. Тя включва както творби на известни автори, така и куклени представления, които ще се играят на открито - встрани от Двореца на културата откъм градския парк.
Фестивалът започва днес в 10.30 часа, а последното представление е в събота от 19 ч. Организатори са Община Перник и общинският драматичен театър "Боян Дановски".
Напълно овладян е пожарът в Пирин, който възникна преди три дни в землището санданското село Горно Спанчево и се пренесе в горските територии, като обхвана над 500 дка смесена гора. Над 100 огнеборци от пожарните служби в областта, служители на горските стопанства, ловци и доброволци участваха днес в гасенето на тлеещи дървета и дънери във..
Днес в Разлог се проведе тържествена церемония по повод 188 години от рождението на Васил Левски. С преклонение и признателност, на площад „Преображение“, пред паметника на Апостола, жители и гости на града сведоха глави в негова чест. Церемонията започна с изпълнение на химна на Република България. Водещият Неофит Крайнов, прочете стихотворение..
И Благоевград се включи в тържествата по повод 188 години от рождението на Апостола на свободата, Васил Левски. На церемонията присъстваха представители на общински и държавни институции, военнослужещи и много граждани. Тържествен военен ритуал постави началото на церемонията. За полк. Николай Николов, началник-щаб на Трето бригадно..
Състезание по лека атлетика „Лъвски скок“ се проведе в Спортния комплекс “Пирин” в Благоевград. Събитието бе организирано от Община Благоевград и Лекоатлетическия клуб “Джордан“. Днес България се прекланя пред делото и паметта на най-свидния си син – Васил Левски. Себеотрицание, честност, борбеност и вяра в правото на национална свобода и достоен..
След един изпълнен с емоции, предизвикателства и вълнуващи премиери сезон, Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград казва „благодарим“ на своята публика – на всички, които бяха част от театралния път. С новия театрален сезон на хоризонта, първата премиера вече е в подготовка – ще го открием със спектакъла „Дракула“, сценична адаптация..
По предложение на ПП-ДБ депутатите направиха рокади в съставите на няколко парламентарни комисии. Те се наложиха заради оттеглянето на Кирил Петков като народен представител и клетвата на Васил Стефанов, който влезе на неговото място. Стефанов заменя Николай Денков в Комисията по демографска политика, децата и семейството и Венко Сабрутев в Комисията..
На 19 юли (събота) от 13:00 ч. до приключване на ремонтните дейности ще бъде преустановено движението по ул. „Д-р Христо Татарчев“ в посока от и към Централна градска част (ЦГЧ). Мерките се налагат във връзка с включване на централен канализационен клон по ул. „Пере Тошев“ в ревизионна шахта на ул. „Д-р Христо Татарчев“. Екипите на Пожарна..