Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Библиотеката в Кюстендил с лятна програма за децата

Снимка: архив

За поредна година Регионалната библиотека "Емануил Попдимитров“ в Кюстендил започва инициативата "Лято е, ела в библиотеката“. Лятната програма е за деца от всички възрасти, а участието в нея е безплатно. Заявки за участие могат да правят и организирани групи.

В юлската програма събитията ще се провеждат предимно във вторниците.
На 9 юли предстои фолклорна работилница с Танцова формация "Партньори“ и хореографа Тони Кенов. "Това е една хореографска част, която цели да запознае децата с някои от българските народни танци. Тя ще се случи в пространството пред "Детски отдел“ на библиотеката, а всички, които проявяват интерес, ще могат да се включат“, каза директорът на библиотеката София Пейчева.

На 16 и 22 юли предстоят срещи с две много популярни детски авторки. Мария Йонова ще представи поредицата си "Истории на Слънчевата улица“, а Александра Георгиева – поредицата "Агата“.
Всеки четвъртък, през месеците юли и август, ще се организират занимания по интереси. Във всеки вторник от месец август програмата предвижда "Детска Киномания“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Община Дупница стартира номинациите за "Личност на годината"

Община Дупница приема номинации за “Личност на годината 2025”.  Отличието се връчва в 10 категории – здравеопазване, образование, “Младежки пример”, спорт, социални дейности, култура, дарителство, предприемачество, “И ние сме дали нещо на света” и “Смело сърце”.  Гражданите могат да подават своите предложения на електронната поща на Общината и на..

публикувано на 14.11.25 в 09:35

Слънчево време, сутринта ще се образува мъгла

Сутринта на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност. През деня ще бъде предимно слънчево.Ще остане тихо. Минималните температури ще са между 1° и 6°, малко по-ниски в котловините от Югозападна България, а максималните ще са между 13° и 18°, по-ниски в местата с трайна мъгла. 

публикувано на 14.11.25 в 06:59

Конкретни решения за безопасност на движението в Благоевград след извънредното заседание при кмета Методи Байкушев

„Според статистиката инцидентите на пешеходни пътеки са 55, а 3-ма пешеходци са загинали. Това било по-малко от други години. За мен и една жертва, и един тежко пострадал, е твърде много. Затова днес трябва да вземем спешни мерки“, това заяви кметът Методи Байкушев при откриването на извънредното заседание на Комисията по безопасност на движението,..

публикувано на 13.11.25 в 17:57

БЧК-Перник продължава кампанията по раздаване на хигиенни материали, голяма част от правоимащите не са се отзовали, за да ги получат

Почти половината от имащите право на подпомагане с хигиенни материали жители на Перник не са се явили в разкритите пунктове в кв. „Изток” и на пазара в града, за да получат пакетите си, съобщиха от Областния съвет на БЧК. Освен хигиенни материали те включват и по един брой захар и спагети. Кампанията в Перник стартира от 17 октомври, като крайните..

публикувано на 13.11.25 в 17:47

Здравните медиатори на община Симитли с национално отличие за екипна работа

Здравните медиатори на община Симитли – Фиданка Несторова и Методи Методиев – бяха отличени по време на Националната среща на здравните медиатори, която се провежда ежегодно и събира специалисти от цялата страна. Събитието продължи три дни и включваше обучителни лекции, дискусии и срещи с представители на Министерството на здравеопазването и други..

публикувано на 13.11.25 в 15:48

24 висши училища представиха атрактивни специалности в Благоевград

Панорама на университетите – 2025 се проведе във фоайето на Младежкия дом в Благоевград. 24 висши училища представиха атрактивните си специалности пред бъдещи студенти. Всяко висше учебно заведение, участващо в панорамата,  разполага със собствен щанд, където в лична среща със зрелостниците предостави актуална информация за изисквания и..

публикувано на 13.11.25 в 14:05

Община Перник учи децата на разделно събиране на отпадъци

Община Перник започва кампания в детските градини за разделно изхвърляне на отпадъци, съобщиха от общинския пресцентър. В рамките на инициативата децата ще се включат в различни занимателни игри и образователни дейности, чрез които ще се учат да изхвърлят отпадъците в подходящите кошчета и да ги събират разделно.  Целта е у тях да бъдат изградени..

публикувано на 13.11.25 в 11:42