Над три хиляди от най-запалените киномани на приключенското кино гледаха в три вечери най- добрите премиерни и световни планинарски филми под открито небе в центъра на Банско на единствения по рода си за България филмов фестивал организиран от Сдружение „Международен фестивал на планинарския филм“ и Община Банско.Младите и талантливи професионални танцьори от Freedom Dance Studio град Русе с ръководители Анита и Алекс Асенови подгряха публиката за филмовия фестивал със съвременни танци на площад „Никола Вапцаров“. Танцовата формацията избира за седем поредни години Банско за своите лагери, като всеки петък и събота правят грандиозни и интересни импровизирани концерти пред двата емблематични за Банско паметника на „Пайсии Хилендарски“ и „Никола Вапцаров“.Петъчните и съботни традиции препълниха площад „Възраждане“ с демонстрации по предене, плетене на шушони и българска бродерия. На втория етаж на Туристически информационен център бе подредена живописната изложба с картини на Отец Калайджиев под надслов „Преображение“.В съботната вечер в Добринище се проведе поредния най-голям и престижен музикален форум в областта „Добринищко лято“. Всяка събота на площад „Независимост“ талантливи самодейни състави от региона и цялата страна представят автентичното ни музикално богатство. Следващия уикенд Банско открива най-големия джаз фестивал в България.
Продължава разхищението на питейна вода в Брезник, въпреки въведения режим и наложената от кмета Васил Узунов забрана за използването й за небитови нужди, алармират от общината и предупреждават, че ако своеволията продължат ще бъде въведен още по- строг режим от сегашния. Пореден настоятелен призив към населението да пести водата от язовир „Красава”..
175 години от рождението на Иван Вазов бяха отбелязани днес в Дупница. Честването беше организирано от Общината пред паметника на твореца близо до Градската градина. Цветя и венци бяха поднесени от председателя на Общинския съвет Костадин Костадинов, зам.-кмета Валентина Караганова, представители на Историческия музей, Драматичния театър, читалищата и..
Село Сенокос ще отбележи в аванс празника на света великомъченица Марина тази събота, 12 юли. По традиция, денят на светицата се чества на 17 юли, когато християните почитат паметта ѝ като закрилница на здравето, вярата и духовната сила. В българските народни вярвания света Марина е позната още като Огнена Марина – символ на небесния огън и силите на..
Акушеро-гинекологичният комплекс в пернишката болница преустанови временно приема на родилки от днес. Спешните случаи ще бъдат транспортирани от екипи на ЦСМП в столичната специализирана акушеро-гинекологична болница за активно лечение "Св. София". Двете отделения по акушерство и гинекология и неонатологията няма да работят до края на месеца поради..
Пожарът в землището на село Палатово е угасен вчера от екипи на пожарната и служители на шест горски стопанства. Огънят е засегнал 300 дка сухи треви, 65 дка низово борова гора, унищожена е изоставена стопанска постройка. Днес на мястото на пожара се прави оглед от екип на пожарната в Дупница. Причините за възникването на пожара се изясняват от..
Министерството на отбраната предлага промени в Закона за отбраната, които да позволят във военните професионални колежи да се обучават и цивилни. Цивилните в двата професионални сержантски колежа ще се наричат "колежани". Те ще могат да учат професионално направление "Военно дело и отбрана" за нуждите на Министерството на отбраната (МО) и на други..
От днес въженият парк в Благоевград преминава на лятно работно време. Промяната се налага заради високите температури през деня. Атракционът ще бъде отворен за посетители в интервала от 9:00 до 13:00 часа и от 17:00 до 20:00 часа. Паркът разполага с два кръга с различна степен на трудност. Първият е предназначен за деца на възраст между 5 и 8..