Наличният състав на ОДМВР в Кюстендил се събра днес на мълчалив протест пред сградата на дирекцията. Причината за протеста е нежеланието на служителите министерството да бъде замесвано в предизборни кампании или с политически цели.
Протестът продължи в рамките на половин час, между 12:00 и 12:30 часа.
"Целта ни е да кажем, че МВР работи за България и българските граждани, а не за политическите партии", каза комисар Светослав Григоров, директор на областната дирекция на МВР.
"Тук съм в качеството си на служител, а не на директор, защото директорът е длъжност, а не професия. Професията полицай упражнявам от 23 години и съм силно обезпокоен и възмутен от случващото се в последното време – МВР се дамгосва по всевъзможен начин от политически лидери и всякакви експерти, които от сутрин до вечер се упражняват на гърба на редовите служители и ръководството на МВР. Затова заставам днес, открито с името си", каза още директорът на полицията в Кюстендил. Той посочи, че колегите му днес, включили се в протеста, участват в него по собствено желание и солидарно с позицията на синдикатите в МВР и СДВР.
Над 10 незаконни постройки в ромската част на пернишкия квартал „Хумни дол” са премахнати, съобщи секретарят на общината Мартин Жлябинков. Дейностите стартираха в края на юни и продължават и към момента. За някои от постройките, които се ползват и все още не са съборени, е дадена отсрочка. Веднага след като тя изтече, ще започне и тяхното събаряне. Ще..
Временно движението по пътя Симитли – Кресна в района на Кривия тунел се осъществява двупосочно в една лента, поради аварирал тежкотоварен автомобил, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът се регулира от пътна полиция.
Под звуците на военен марш и в присъствието на официални лица, десетки граждани на Благоевград тържествено посрещнаха българските военнослужещи, завърнали се от мисия в Косово. Ритуалът се състоя на централния площад „Македония“ и премина в духа на гордост и благодарност. С водосвет за здраве и приветствия от министъра на отбраната Атанас..
На проведеното днес заседание общинските съветници излязоха с декларация, в която призовават за спешни мерки за преодоляване на проблема с безводието. Подкрепяме действията на кмета на Община Брезник, извършени на този етап, но е видно, че без Ваше съдействие, положението няма да бъде подобрено напълно, се казва в приетата днес декларация. Според..
Отдаваме почит към героите, загинали при пожара в местността „Бетоловото“ преди 22 години На днешния ден отбелязваме годишнина от трагичната гибел на четирима смели мъже, които загинаха в изпълнение на своя дълг към родината. Подполковник Милко Пейковски, майор Николай Радулов, младши лейтенант Бойко Панайотов от 24-та авиобаза „Крумово“ и..
На ПП Е-79 в района на пътен възел Брежани, неправилно пресичащ пешеходец е блъснат от лек автомобил, съобщиха от полицията в Благоевград. Транспортиран е за извършване на медицински преглед. Движението в района се регулира от полицейските служители на място.
Шест ниви с 526 канабисови растения са разкрили гранични полицаи от Регионална дирекция "Гранична полиция" – Кюстендил, в планината Огражден, община Петрич. Нивите са открити по време на специализирана полицейска операция по противодействие на засяването, отглеждането и разпространението на наркотични вещества. Разкрити са общо шест ниви в планината..