През последните години няма разлика. Винаги общините в последните дни преди откриването на учебната година реновират и ремонтират районите на училищата. Това заяви в интервю за Радио Благоевград председателят на Института по пътна безопасност инж. Богдан Милчев.
Възстановяват се пешеходните пътеки, както и маркировката на уличната мрежа. През лятото се ремонтират и учебните сгради. Това е добре. За съжаление всяка година има тенденция да загиват 25-30 деца. За съжаление голяма част от тези деца загиват в нашите автомобили. Излиза така, че ние сами убиваме нашите деца. Нужна е промяна в нашето отношение към темата безопасно движение. Нужен е нов подход. От началото на демократичните промени всичко върви у нас по един и същи начин. Това ще доведе до същите резултати, както досега.
Нищо ново не се прави при обучението по пътна безопасност и от Министерството на образованието. На практика министерството „замита под килима“ темата пътна безопасност. Нужни са промени, промяна в подхода, при всички положения и нови хора. Това заяви инж. Богдан Милчев в интервюто на Иван Лазов в ефира на Радио Благоевград. Подробностите можете да чуете от записа:
На 21 септември в Белица ще се проведе VIII –то издание на празника на общината под надслов: „С любов и вяра в общите ценности“. Тогава ще бъдат отбелязани тържествено и 140 години от основаването на Читалище „Георги Тодоров 1885“ – история, която вдъхновява бъдещето и проправя "Път през поколенията". Подготвени са множество събития, които..
Брокерската професия се гради на доверие и затова е важно брокерът да бъде емпатичен, както към клиентите, така и към колегите си. В този контекст нашите усилия са насочени към създаване на устойчива бизнес среда, но без да имаме ясни правила, прозрачност и предвидимост, няма как да се изгради това доверие. Това заяви в ефира на Радио Благоевград Вяра..
Речта на Урсула фон дер Лай е н представлява вид институционален механизъм за политическото управление , чрез който предс едателят на Е К, да кажем , отчита напредъка и очертава полити ческия дневен ред пред Е вропейския парламент. Това е първата такава реч от втория мандат на Усрула фон дер Лайен. Относно това кои са ключовите..
“Моят съвет към учители, ученици и техните близки, е да изживеят емоциите си в първия учебен ден, независимо дали са само положителни или има и известна доза притеснение. По-добре е не да им противодействаме, а да ги пуснем на воля, да живеем тук и сега, на момента ” – това посъветва от ефира на Радио Благоевград психотерапевтът Любомира..
Улици като след бомбардировки. Така изглежда голяма част от така нареченото „каре над операта“ в Благоевград. Кал, прах и изцяло липсваща инфраструктура затруднява живота на стотици граждани, които вече са на ръба и краят на ремонта не се вижда. Улиците там са напълно разкопани, а общината чака пари от държавата, за да плати на чакащите..
Кюстендил отбелязва Европейските дни на наследството с изложба „Средновековни графити от църквата „Свети Георги“. Неин автор е Явор Митов, който внимателно изследва надписите в средновековния храм. „Тази изложба е резултат от дълго изследване на графитите, които се намират в тази старинна църква. Самият храм, по своята архитектура и стенописи, е..
От октомври българското общество ще разполага с нов инструмент за измерване на социалното недоволство – Индекс за обществено напрежение. Той ще се публикува на всеки три месеца и ще показва тенденциите за предходното тримесечие, като първото издание ще обхване периода юли–септември 2025 г. Индексът се разработва от Центъра за анализи и кризисни..