Петима души са задържани за съпричастност към вече извършени престъпления и за притежаване на наркотични вещества при специализирана полицейска операция в Пернишко, съобщиха от ОДМВР. В спецакцията са участвали представители на Криминална, Икономическа и Охранителна полиция, както и служители на дирекция „Жандармерия“.
Полицейските действия са били насочени към рискови обекти и лица, които извършват или са извършили престъпления, както и лица с ресурс за евентуално влияние върху вота на гражданите. Извършени са и масирани проверки по Закона за гражданската регистрация.
„Образувани са 2 досъдебни и 2 бързи производства. Проверени са 195 МПС и 330 души и са съставени 16 акта по Закона за гражданската регистрация, 23 акта и 81 фиша по Закона за движение по пътищата, 6 фиша по Закона за българските лични документи и 34 протокола по чл. 64 и 65 от Закона за МВР, от които 9 свързани с изборния процес. Проверени и профилактирани са 37 човека от активния криминален контингент. Полицаите са инспектирали 9 заложни къщи, 10 сборища на криминален контингент, 23 търговски и увеселителни заведения, 3 пункта за черни и цветни метали и 2 автоморги”, каза регионалният говорител на МВР в Перник Венцислав Алексов.
По време на акцията са иззети алкохол с изтекъл бандерол и множество стоки, продавани без съгласието на притежателя на изключителното право.
Министерството на иновациите и растежа и Община Благоевград канят представители на бизнеса на информационна среща за представяне на процедурата "Малки иновативни грантове за малки и средни предприятия" от Програма "Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация". Събитието ще се проведе на 20.02.2025 г. (четвъртък) от..
Извършена е първата безкръвна операция в кюстендилската болница с нова лапароскопска апаратура, доставена в здравното заведение наскоро, каза за БНР директорът Димитър Стоилов. Д-р Иво Живков и д-р Борис Борисов от екипа на хирургичното отделение оперирали херния на 83-годишен пациент. Той се чувства добре. Преди броени дни е направена демонстрация..
РЗИ Перник ще извършва учестен мониторинг на качеството на питейната вода в Брезник и село Ноевци. Контролът се засилва във връзка със заповедта на кмета Васил Узунов, с която от 10 февруари се преминава от нощен към дневен режим на водата заради продължаващото намаляване на наличния обем на язовир „Красава”. Съгласно разпоредбата водоподаване ще има..
Аутизмът е най-бързо разпространяващото се нарушение на детското развитие. Това бе подчертано на специализирана среща, организирана от Центъра за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания в Благоевград. В присъствието на представители от различни обществени и социални сфери, темата бе подложена на обсъждане от проф. Иванка..
Въоръжен мъж се е барикадирал в дома си в Благоевград. Към момента не е ясно какви са мотивите и намеренията му, както и кой е подал сигнала. Психолози се опитват да влязат в контакт с мъжа.
До 24 февруари е срокът, в който могат да се изпращат мартеници за организирания от читалището в пернишкото село Мещица и сдружение "Дай, бабо, огънче” националния конкурс "Пижо и Пенда". Проявата е традиционна и всяка година привлича голям брой участници. В конкурса може да се участва с традиционни мартеници, креативни мартеници и мартеници направени..
Община Сандански съвместно със Сдружение „Дестинация Сандански“ представя разнообразието и палитрата на местния туристически продукт под егидата на Министерството на туризма на Република България на 28 – та Международна туристическа борса EMMIT в Истанбул, Турция. Едно от най-големите туристически изложения събира над 30 000 професионалисти в..