Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Дигиталният мост между младите кадри и българския бизнес

Снимка: OMNI

Васка Бакларова и нейният екип стоят зад платформата OMNI – иновативна инициатива, която има за цел да свърже студентите с бизнеса и да задържи младите таланти в България. В интервю за предаването "Събуди деня" тя акцентира върху мисията на приложението, която не просто да осигурява нови възможности за работа на студентите, но и да помага на малкия и средния бизнес да намерят кадри с нужните умения.

Платформата се различава от стандартните начини за търсене на работа, като вместо автобиографии предлага профили, създадени с помощта на изкуствен интелект. Това улеснява както студентите, така и бизнеса, като им предлага най-подходящите възможности въз основа на специалностите и уменията на кандидатите. За студентите платформата е безплатна.

Бакларова сподели и за трудностите, с които се сблъсква бизнесът в България – краткосрочното мислене и зависимостта от "готови кадри". Според нея обаче, истинският успех идва с дългосрочното инвестиране в млади хора, които да бъдат обучени и развити в експерти. Платформата вече е активна, а плановете й за следващите години са амбициозни – създаването на стабилна екосистема между бизнес, университети и студенти и обучението на 200 000 нови професионалисти.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Магазин за вещици и още нещо…

В света на приказките – на феи, вещици, метли и шапки, там ни пренасят екип от дългогодишни приятели, съидейници, художник и музикант - Мадлен и Моисей. Имало едно време…, така започва всяка история, като някъде по средата главните герои са осенени от гениална идея, от която, вместо да им поникнат крила, в този случай, се появяват летящи..

публикувано на 18.10.24 в 12:59

Хатидже Сирачка: Всички сме „В скута на времето“

Хатидже Сирачка е на 46 години, майка на две деца и баба. Родом е от якорудското село Черна Места, но е учила в Белица, където среща и любовта, в лицето на своя съпруг и остава там със семейството си. Имала е собствен бизнес, после е работила като рецепционист, но писането винаги е било неразделна част от живота й. Така се стига и до издаването на..

публикувано на 18.10.24 в 12:23
Снимка: Кети Тренчева

Георги Касапинов: Вярата е единственото, което ни обединява да си помагаме в трудните моменти

Доброволци обединиха усилията си и обновиха емблематичната за Банско камбанария на църквата „Света Троица“. С доброволен труд и безвъзмездни дарения, само за три дни, те смениха вече разпадналите се тухли на 30-метровата кула, които не са подменяни от 1994 година насам. Екипът от доброволци, воден от иконом Георги Касапинов, успешно свали..

публикувано на 18.10.24 в 12:01

Стартира програмата „Дигитални деца“

Рекордни близо 300 хиляди сигнала за онлайн злоупотреби над деца е обработил Националният център за безопасен интернет за периода януари-септември 2024 г. „ За съжаление, основна част от сигналите са свързани със сексуална онлайн експлоатация и изнудване на деца. Имаме сигнали за финансови измами и на двете линии, които управляваме –..

публикувано на 18.10.24 в 11:43
Владислав Христов

Поетът Владислав Христов с престижни награди от световни хайку конкурси

Българският поет Владислав Христов отново доказа таланта си на световната сцена, като беше отличен на два от най-престижните хайку конкурси в света. На фестивала на японската вишна „The Vancouver Cherry Blossom Festival” във Ванкувър, Канада, Христов се нареди сред най-добрите автори, а участието му в Международния хайку конкурс „Oi Ocha Shinhaiku” в..

публикувано на 18.10.24 в 11:16

Кюстендилската изобразителна школа продължава да се развива и да дава нови артисти

На 18 октомври честваме празника на художниците , който в християнския календар е и ден на свети Лука, основоположник на християнската иконопис. „ В  Кюстендил винаги се е почитал много свети Лука , заради Майстора най-вероятно, заради традиционния пленер, който организираме. Обичаме го този празник “, сподели за Радио Благоевград..

публикувано на 18.10.24 в 10:47
Снимка: Фейсбук Йорданови Арт и приятели

Людмил Йорданов за българската традиция, която покори световните сцени

Българската култура и родните традиции, които доскоро изглеждаха екзотични за останалата част от света, постепенно се превръщат в част от световната култура на 21. век. След като нашенската лютеница и традиционната ни баница бяха определени като деликатес в Страната на изгряващото слънце, а списание „Vogue“ нареди столицата ни сред културните..

публикувано на 18.10.24 в 10:04