Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В село Рилци представиха условията за безплатна подмяна на стари печки с нови

В село Рилци, община Благоевград, се проведе информационна среща за безплатна подмяна на стари печки на твърдо гориво с екологични отоплителни уреди. Срещата предизвика голям интерес сред местните жители, които имаха възможност да зададат своите въпроси на експерти от Община Благоевград и да получат изчерпателни отговори.

Специалистите подробно обясниха условията и сроковете за кандидатстване по програмата. Жителите бяха информирани за предимствата на новите отоплителни уреди — климатици, термопомпи и печки на пелети, които могат да получат напълно безплатно.

Представени бяха необходимите документи и стъпки за кандидатстване, като на място бе осигурена помощ при попълването на формулярите. Напомнено бе, че крайният срок за подаване на заявленията е 23 януари 2025 г., а документите могат да бъдат подадени както на място в Информационния център, така и по електронен път на адрес vb@blagoevgrad.bg.

Експертите подчертаха, че целта на проекта, реализиран от Община Благоевград, е да се намали замърсяването от битовото отопление и да се подобри качеството на въздуха в общината.

Следващата информационна среща ще се проведе в кметството на село Зелен дол, на 14 ноември 2024 г. (четвъртък) от 18:00 до 20:00 часа. 


По публикацията работи: Весела Сукалинска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Спецакция в Перник: Иззеха наркотици, райски газ и вейпове

Наркотични вещества, райски газ и вейпове са открити и иззети при спецакция на пернишки криминалисти. Служители на сектор "Противодействие на криминалната престъпност" при ОДМВР – Перник след предварителна информация проверили имот в пернишкото сeло Радуй. В него са открити растения от рода на конопа с различна височина – от 18 до 124 сантиметри, а в..

публикувано на 28.08.25 в 12:19

Уникална бронзова лампа в Хераклея Синтика

Бронзова лампа излезе при разкопките в североизточния ъгъл на форума на Хераклея Синтика. Екипът на проф. д-р Людмил Вагалински (НАИМ-БАН) проучва там две съседни помещения, едното с подова мозайка. На това място по-рано беше открита и красивата червена гема с изображение на Дионис.  „Още сме в начален етап на проучването, няма как да сме сигурни за..

публикувано на 28.08.25 в 10:16

Общинският съвет в Кюстендил заседава днес

Общинските съветници в Кюстендил ще заседава днес. Заседанието започва в 14:00 часа, а в дневният ред са включени 35 доклади записки.  На днешното си заседание съветниците ще рашават дали Община Кюстендил да кандидатства за изграждане на 23 модулни амбулатории в села от региона. Предложението е за изграждане на амбулатории за извънболнична помощ через..

публикувано на 28.08.25 в 07:41

Зам.-министърът на земеделието ще се срещне с черешопроизводители от Кюстендилско

Заместник-министърът на земеделието и храните Иван Капитанов ще се срещне днес със земеделски производители от Кюстендилска област. В 10.30 часа Капитанов ще даде брифинг в сградата на Областната администрация в Кюстендил. Поводът за посещението на зам.- министърът е изплащането на компенсациите на черешопроизводителите в Кюстендилско. От 22 август..

публикувано на 28.08.25 в 07:36

Слънчево време

Времето днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и Източна България до умерен вятър от източната четвърт. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°.

публикувано на 28.08.25 в 06:58

Локализиран е пожарът край Благоевград

Локализиран е пожарът, който избухна в една от махалите на благоевградското село Селище и се разрасна към близката гора. Няма пострадали хора, но три стари и необитаеми къщи изгоряха. Огънят е пламнал около 16 часа вчера в махала Белашовска, близо до реката на селото. Сигналът е подаден от случаен свидетел до пожарната и до кмета на Селище. С четири..

публикувано на 28.08.25 в 06:57
село Селище, пожар

Пожар гори в село Селище

Няколко стари къщи, общинска и частна земя изгоряха при пожар в благоевградското село Селище, потвърди за Радио Благоевград кметът Георги Анастасов. Огънят е пламнал този следобед. Засегнатата площ е около 30 дка общинска и частна земеделска земя. Засега няма опасност огънят да се разпространи към обитаемите къщи в селото, няма и евакуирани хора, уточни..

публикувано на 27.08.25 в 18:13