На нов протест пред сградата на Областно пътно управление се събраха кюстендилци днес. Протестиращите поискаха оставката на директора на структурата Юлияна Божилова.
Недоволството на хората отново беше свързано със станалата в края на миналата година трагична катастрофа между лек автомобил и коне, при която в участък от пътя Кюстендил – София загина 18-годишно момиче, а други млади момичета бяха ранени.
Вместо заявената среща с директорът на ОПУ на срещата бяха изпратени експертите от АПИ Даниел Иваничков и Десислава Пунова. Те настояха да представят пред близките на загиналото момиче позицията на агенцията, но протестиращите бяха категорични и настояха да бъде обявена оставката на директора на Областното пътно управление в града.
Един от основните въпроси към двамата експерти беше свързан и с липсата на осветление в проблемният участък. Представителите на Агенция "Пътна инфраструктура“ посочиха, че няма нормативна уредба която да дава възможност в този участък да има изкуствено осветление.
По време на протеста стана ясно, че се разглежда възможността за изграждане на оградно съоръжение, а свобождаването на директора на ОПУ в Кюстендил ще се анализира след излизането на докладите. Даниел Иваничков от АПИ заяви, че преди три месеца е приет доклад за основен ремонт на пътния участък. Той ще бъде заложен в инвестиционната програма, а изпълнението му ще започне през 2026 година.
Жители на с. Бураново, община Кочериново, се събраха днес на протест срещу свещеника в селото, който заключил обновеният от тях храм. Протестът се проведе пред църквата "Свети Пророк Илия" в селото, която и днес, и на вчерашният празник Илинден, останала заключена. Местните са недеволни от новоназначения свещеник Георги Граховски, който им казал,..
Близо месец без топла вода ще бъдат хиляди абонати на „Топлофикация Перник” в пернишките квартали „Изток” и „Мошино”. От понеделник, 4 август, до края на месеца топлоподаването ще бъде спряно на живущите в сградите, намиращи се в северната част на двата квартала. Причината е планов ремонт на топлоповодната магистрала „Север”. З асегнати от..
Днес ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони на Западна България ще се развива купеста облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°.
Пожар е избухнал този следобед в местността Трънски обор по пътя за село Глоговица. Да потушат огъня са изпратени пожарен автомобил от Брезник и водоноски. На място има и хора, които помагат на екипите. От общината в Трън предупредиха, ако някой реши да се включи в гасенето да бъде подготвен, а носи лопати и тупалки и маска.
От около месец чешмите по къщите не текат. Имало е цистерна, която преди повече от две седмици е изтеглена. Малцината , останали в селото бедстват. Вода има, а ние сме жадни, казаха местните. За домакински нужди и за да се изкъпят обикалят околните села. От "ВиК" в Брезник им отговаряли, че не са приоритет. „От 4-5 години нямаме вода. Избива..
Деца и възрастни издигнаха плакати “Страх ни е от пожари”, “Искаме чист въздух” и “Г-н Ковачки, елате да подишате”. Поводът са последните два пожара в топлоцентралата, чиито последствия хората все още търпят. Те твърдят, че са горели не само бали със слама, но и пластмаси и други отпадъци, а миризмата от тях се усеща и до момента. Дворовете в селото са..
Благоевградската общественост отбеляза 122 години от избухването на Илинденско-Преображенското въстание и 165 години от рождението на първия почетен гражданин на Горна Джумая – Леон Ламуш. Честванията започнаха с панихида в памет на героите, загинали за вярата и свободата на България, и полагане на цветя на мемориала „Делчев род“ в двора на църквата..