Обединеният ресторантьорски бизнес от Югозапада ще се включи утре в общо автошествие. Около 60 автомобила с представители на бранша ще потеглят утре в 14:30 часа от Кюстендил. Към тях ще се присъединят поетапно и техни колеги от Дупница, Сапарева баня, Благоевград и от целия Югозападен регион, съобщи Станислав Георгиев, собственик на заведение в Кюстендил и член на Българската хотелиерска и ресторантьорска организация.
Протестът е под надслов "Политици, не ни гасете лампите завинаги!". Ресторантьорският бранш ще изрази несъгласието си с липсата на диалог с управляващите и връщането на 20 процента ДДС. До крайната мярка се стига в резултат на многобройните призиви от страна на ресторантьорския бранш към представителите на управляващото мнозинство за среща с цел обсъждане на предложения за повишаване на събираемостта, както и аргументите им за запазване на 9-процентната ставка.
Георгиев изтъкна, че представителите на бранша искат само да са коректни към държавата и да плащат данъците си, но изпитват големи затруднения. "Много от нас ще фалират. Три месеца работим без печалба", каза той. "Когато показваме, че можем да се обединим само за ден, показваме и това, че има защо да протестираме", коментира още Георгиев.
Днес облачността ще е значителна, на места, главно в Югоизточна България и планините, със слаби валежи от дъжд. След обяд на западните райони облачността временно ще се разкъса. Вятърът в Западна и Централна България ще е слаб от изток-североизток, в Източна - до умерен от север-североизток. Максималните температури ще са между 10° и 15° градуса.
7 чужди граждани – мигранти, са заловени на граничен пункт "Кулата“ в тежкотоварен камион, управляван от българин. Те са били с китайски паспорти и са пътували в сандък, укриван в камиона. В момента са настанени в ареста и с тях се работи. Образувано е бързо производство от Районна прокуратура - Благоевград. Това каза за Радио Благоевград..
740 000 лв. безвъзмездна финансова помощ по Националния план за възстановяване и устойчивост ще вложи община Благоевград в обогатяване на културния живот и развитие на местните културни институции. Това стана възможно след като проектът на общината „Сезони на културата 2025 - 2026“ бе класиран сред избраните за финансиране със средства от Националния..
Главен инспектор Калоян Драганов е новият началник на сектор "Пътна полиция" в ОДМВР в Кюстендил. Драганов и бил представен пред служителите от сектора от началника на отдел "Охранителна полиция" комисар Васил Паргов. Главен инспектор Драганов работи в системата на МВР от 1997 г. Досега е заемал различни ръководни постове в Столичната дирекция на..
Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията на Република България Гроздан Караджов и вицепремиерът и министър на транспорта на Република Северна Македония Александър Николоски ще подпишат Споразумение за подготовката, изграждането и експлоатацията на трансграничен железопътен тунел между двете държави. Подписването ще се състои в четвъртък, 6..
Топли приветствия и вдъхновяващи изпълнения поставиха началото на XVIII Национален студентски фестивал на изкуствата в Югозападния университет „Неофит Рилски“ – Благоевград. Тази година форумът е посветен на 50-годишнината от създаването на университета и на 30-годишния юбилей на Факултета по изкуствата. Събитието бе открито от декана на Факултета по..
48-годишен мъж е задържан след инцидент с група младежи в Перник, съобщиха от полицията. На 02 ноември, около 21:00 ч., в пернишкия квартал „Църква“ възникнал конфликт между 48-годишен мъж и група младежи. По първоначални данни, мъжът се е намесил заради дъщеря си, която твърдяла, че била замеряна с камъни от момчетата. Бащата отишъл да потърси..