Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Полицаи откриха изчезнала жена в Пернишко

Снимка: ОДМВР- Перник

За по-малко от 2 часа служители на ОДМВР – Перник откриха изчезнала 67-годишна жена от земенското село Дивля.В издирването са участвали около 50 полицейски служители и представители на други организации, дронове, термокамери, високо проходима техника и полицейски кучета.

По информация на близките жената, която е била с деменция, напуснала дома си вчера около обяд. След като я търсили неуспешно около 3 часа, роднините подали сигнал на тел. 112.

"В РУ – Радомир бил сформиран оперативен щаб под ръководството на началника -главен инспектор Павел Джалев. Били уведомени съседните районни управления на полицията, Гранична полиция, горски служители, представители на ловните дружинки, доброволния отряд към Община Земен и Аварийно-спасителното звено към Община Перник. Сформираните 12 екипа извършили цялостен обход на селото, в това число изоставени къщи, бараки и заслони. Периметърът на издирвателната акция бил разширен към прилежащите райони и съседните населени места. Паралелно с това бил извършен преглед на камери за видеонаблюдение и проведени разговори с хора от селото. В работата били включени служебни кучета, дронове, термокамери и високо проходима техника, с която се стигало до труднодостъпни места", каза регионалният говорител на МВР в Перник Венцислав Алексов.

Жената е открита невредима в село Горна Глоговица, на около 8 километра от Дивля. Направен ѝ е медицински преглед и е предадена на близките си. Директорът на ОДМВР ст.комисар Милчо Милчов изказва благодарност на всички участници в акцията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Пожар гори край кюстендилското село Ябълково

Пожар гори в землището на Кюстендилското село Ябълково . Огънят е обхванал сухи треви и храсти. На място работят три екипа на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението“ в Кюстендил. Към този момент няма опасност пожарът да засегне хора и сгради, каза за говорителят на Областната дирекция на МВР в Кюстендил Катя Табачка.

публикувано на 22.08.25 в 16:21

18 млн. лв. за модернизация на ДТ „Никола Вапцаров“ – Благоевград

Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград ще бъде основно обновен с безвъзмездна финансова помощ в размер на 18 милиона лева по Програма „Развитие на регионите“ 2021–2027. Проектът предвижда цялостна модернизация на основната сграда в центъра на града и производствената база за декори в кв. „Грамада“. Ще бъдат внедрени енергийно..

публикувано на 22.08.25 в 16:17

Извънредно събрание за смяна на управителя на ВиК-Перник

Насрочено е извънредно общо събрание за смяна на управителя на ВиК- Перник, стана ясно на проведеното днес заседание на ОбС в Земен. То е насрочено за 28 август от 10.00 часа. В поканата до съдружниците, в лицето на общините, не се посочват мотивите за предстоящата рокада.  Досегашният управител Борислав Иванов бе начело на дружеството от януари 2020..

публикувано на 22.08.25 в 14:06

„Кино под звездите” в Радомир

При много голям интерес протичат прожекциите на „Кино под звездите” в Радомир. Само в първата вечер зрителите са били над 500, съобщават от общината. Инициативата е на Община Радомир и МКБППМН. Тя започна на 20 август, а финалът е тази вечер с прожекцията на филма „Гунди- легенда за любовта“. В първите две вечери, дворът на Младежкия дом бе изпълнен с..

публикувано на 22.08.25 в 14:02

277 зрелостници се явиха на матура по БЕЛ в област Благоевград

Днес в 12 училища в област Благоевград се проведе държавният зрелостен изпит по български език и литература от поправителната сесия. Това съобщи за Радио Благоевград Анета Стоянова, старши експерт в Регионалното управление на образованието и председател на комисията. От подалите заявления 330 ученици, на изпита се явиха 277, а 53-ма не се явиха...

публикувано на 22.08.25 в 13:58

Кметът на Бегуновци стартира кампания за пестене на вода

Кметът на брезнишкото село Бегуновци пое кампания сред населението за пестене на вода. Станко Пергелов редовно информира местните жители за наличната вода в резервоара и изхарчените количества. Надявам се хората да разберат, че в такава водна криза, каквото сме в момента приоритет е осигуряването на вода за пиене, а след това за други нужди, коментира..

публикувано на 22.08.25 в 11:30

Struma Wine Fest: Вино, кулинария и забавления сред лозята

От 3 до 5 октомври долината на Струма ще бъде домакин на Struma Wine Fest – тридневен фестивал, който съчетава тематични вечери сред лозята, винени дегустации, кулинарни изкушения и забавления на открито. Събитието представя най-добрите винопроизводители от региона, артистична програма и различни активности. На 3 октомври е предвидена тематична..

публикувано на 22.08.25 в 10:11