Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Осъдиха кюстендилец за убийство

Снимка: Pixabay

Наказание лишаване от свобода за срок от 16 години присъди Окръжният съд в Кюстендил, като призна 56-годишен мъж за виновен в това, че на 30 май 2023 г. в Кюстендил, в местността "Гола Велика", умишлено е умъртвил 29 годишен свой приятел от Кюстендил, като убийството е извършено с особена жестокост.

Съдът определи първоначален строг режим на изтърпяване на наказанието, като приспада времето, през което осъденият е бил задържан - 30 май 2023 година. Подсъдимият трябва да плати на четиримата граждански ищци обезщетения за претърпени неимуществени вреди, в общ размер на 260 000 лв., заедно със законната лихва, до окончателното изплащане. Присъдата може да се протестира или обжалва пред Софийски апелативен съд в 15 - дневен срок от днес, съобщиха от съда в Кюстендил.

Сигналът за окървавеното мъжко тяло в тревна площ в местността "Гола Велика" беше постъпил в полицията чрез тел. 112. По-късно стана известно, че жертвата и неговият 56-годишен приятел са били заедно преди това и са пили алкохол. Последвал е конфликт и сбиване, при което по-възрастният е нанесъл удари по главата на по-младия с твърд предмет.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Отбелязват Световния ден на ходенето в Кюстендил

Световният ден на ходенето ще бъде отбелязан в Кюстендил. Началото на инициативата ще бъде поставено на 11 октомври от 10.00 часа при стадион "Осогово“, а финалът ще бъде при базиликата в лесопарк "Хисарлъка“. Националната инициатива "Световен ден на ходенето“ се организира за 33-ти пореден път. Тя се осъществява с финансовата подкрепа на..

публикувано на 10.10.25 в 12:36

Вилхелм Йоцов с „Фотодесант“ в Благоевград

Изложбата „Фотодесант“ беше открита днес във фоайето на Община Благоевград. Автор  е Вилхелм Йоцов, който работи като фотограф в системата на Министерството на отбраната. Експозицията включва 30 снимки, направени през последните 20 години. Чрез тях авторът цели да покаже професионализма на хората от Българската армия. По думите му да си..

публикувано на 10.10.25 в 12:02

Горски педагози от ЮЗДП и ученици размениха знания за гората

Петима горски педагози от ЮЗДП и поделенията в Гоце Делчев и Добринище посетиха иновативното Първо основно училище "Св. св. Кирил и Методий", за да им представят по интересен начин основни и любопитни факти за гората. В обучението се включиха над 100 деца от втори и трети клас, както и техните учители. Всички бяха запознати с проекта..

публикувано на 10.10.25 в 11:38

Камери за видеонаблюдение и на нови места в Благоевград

Община Благоевград изгради видеонаблюдение в района на Старите и на част от Новите гробища. Целта е да се гарантира редът и сигурността за хората, които посещават гробищните паркове. Новите камери ще спомагат за предотвратяване на вандализъм и посегателства. През последната година Община Благоевград надгради системата за видеонаблюдение и на други..

публикувано на 10.10.25 в 10:01

Община Кюстендил праща писма до фирмите за таксата смет за 2026 г.

Община Кюстендил праща писма до фирмите и всички юридически лица в града и селата, които притежават нежилищни имоти, че трябва да подадат декларации, свързани с определянето на таксата за битови отпадъци за 2026 година. Ако не го направят до 31 октомври 2025 г. или в 7-дневен срок от получаването на писмото, таксата им ще бъде определена служебно...

публикувано на 10.10.25 в 09:54

Депутатите с две нови точки в дневния си ред

Депутатите включиха две точки в дневния си ред. Така преди парламентарния контрол те ще разгледат на второ четене законодателните предложения, с които се отнема правото на президента да назначава с указ ръководителите на ДАТО и на ДАР и  правомощието се дава на парламента, който да ги избира по предложение на МС. Решението беше взето със 120 гласа "за"..

публикувано на 10.10.25 в 09:34

Затопляне и температури до 20°

Днес облачността над страната ще е променлива, на места намаляваща по-често до предимно слънчево. Значителна ще е над западната половина от страната, но само на отделни места планинските райони ще превали слаб дъжд. Ще продължи да духа умерен, в Западна България и временно силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между..

публикувано на 10.10.25 в 07:13