Днес в Конферентната зала на Областна администрация Благоевград заместник областният управител Христо Ангелов откри заседание на основния състав на Областния съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси. На срещата бяха отчетени и обсъдени въпроси, свързани със състоянието на мрежата от здравни медиатори на територията на областта, обучението, образованието и заниманията по интереси в работата на образователните институции с деца от маргинализирани групи.
Регионалният медиатор Катя Кирилова информира присъстващите за ежедневните и постоянни усилия на 24 (двадесет и четиримата) здравни медиатори на терен, разпределени в 11 общини на територията на областта. Подчерта, че здравните медиатори са връзката между уязвимите малцинствени общности и здравните и социалните служби. Благодарение на обучението си притежават необходимите знания, умения и компетентности, за да вършат своята високоотговорна работа.
Експертът от РУО-Благоевград – Цветана Атанасова, съобщи информация за работата на експертите в област Благоевград, която е една от най-разнообразните по отношение на етнически състав области в България. Подпомагат се представители на различни малцинствени групи, които често се сблъскват с предизвикателства в достъпа до качествено образование. Провеждат се обучения на учители за придобиване на знания, умения и компетентности за работа в мултикултурна среда. Подобрено е качеството на образование чрез осигуряване на целодневна организация на учебния процес и създаване на възможности за по-пълноценно общуване на децата от различни етноси.
Около 7:47 часа на 23 април в Районното управление - Гоце Делчев е постъпил сигнал от Филиала за спешна медицинска помощ в Гоце Делчев за възникнал спор между 18-годишен младеж от село Гърмен и лекар от Спешния център, съобщиха от Областната дирекция на МВР - Благоевград. Пристигналите полицейски служители са установили, че спорът е възникнал лекарят..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов участва в работна среща на тема: "Развитие на бизнеса и трудовия пазар в Кюстендил и региона", която беше инициирана от Търговско-промишлената палата в града. Една от големите безработици е в Кюстендил - тя е с около 2 процента по-висока от средната за страната. Това са проблеми, които трябва..
Условията за финансиране на проекти по първия приоритет на програмата за сътрудничество между България и Сърбия бяха представени на информационен ден в Кюстендил. Събитието се организира от съвместния секретариат на програмата и се състоя в Младежкия център в Кюстендил. По време на събитието бяха представени ключови аспекти от поканата, информация за..
Бюджетът на Община Кюстендил за 2025 г. е в размер на 106 млн. лв., а заложеният дефицит е 4,375 млн. лв. Основното перо в него е образованието, за което са предвидени 40 млн. лв. В тазгодишния бюджет за социални услуги са предвидени 17 млн. лв., а за култура около 11 млн. лв. 850 000 лв. са средствата, заложени за спортни дейности и постижения, от..
Общата макрорамка на проектобюджета на община Перник за 2025 година е над 168 млн. лева, с близо 7 млн. лв. повече в сравнение с миналата година. Отново най-много средства са предвидени за сектор "Образование". При слаб интерес от страна на гражданството, както всяка година и сега, премина общественото обсъждане на проектобюджета на община Перник...
Двойно по-малко хора от предвиденото ще се обучат в дигитални умения и цифрови компетентности с електронните ваучери, предоставяни от Агенцията по заетостта. Схемата, финансирана с пари по Националния план за възстановяване и устойчивост, ще се предоговаря с Европейската комисия. Тя е част от промените по ПВУ, приети от правителството и изпратени в..
Близо 600 000 души са декларирали доходите си пред НАП седмица преди изтичане на крайния срок – 30 април. Повече от 86% от годишните данъчни декларации са подадени по електронен път с персонален идентификационен код (ПИК) или електронен подпис (КЕП). Малко над 1500 данъкоплатци са изпратили формулярите си по пощата, а почти 74 000 са ги подали в офис на..