Музеят в Трън обяви дарителска кампания за събиране на материали, свързани с историята на просветното дело в пограничния край. За инициативата и за старта на регионалния ученически конкурс за есе и рисунка е разговорът с директора д-р Милена Катошева.
От месец май посещенията в петричкото село Долене е препоръчително да се извършват с предварителна резервация. Защо се стигна до това решение ще обясни Борислава Липийска, чийто баща е инициатор на възраждането на райското кътче.
„Читалище и фолклор„ е първата монография, посветена на опазването на живите културни практики в местните общности. Разговор с автора д-р Стела Ненова, главен асистент в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН.
България и благоевградското село Българчево са дом и пристан на пътешествениците Нели и Колин, които се завърнаха от обиколката си в Азия.
Отец Даниил Голомехов от Якоруда с разказ за легенди, свързани с храма „Св. Георги Победоносец“, чудотворната икона на светеца, костницата в храма „Св. св. Кирил и Методий“ и снимките на филма „Време разделно“.
В рубриката „С огъня шега не бива“: Актуалната обстановка в областта ще коментираме с представител на РДПБЗН-Благоевград. Отбелязваме един от най-големите християнски празници – Успение на Пресвета Богородица. Невестино празнува. Интервю със секретаря на общината - Мая Арсова. Културен форум "Панагия“ – Въздигане на хляба се провежда в..
Навръх Успение Богородично ще отидем до Къщата – музей „Ванга“. За десетките икони, дарени приживе на пророчицата ще ни разкаже Даниела Радева от Историческия музей в Петрич. Ще отскочим и до Белица. Там празникът обединява представители на различни етноси. Подробности ще научим от Мая Падарева, секретар на НЧ „Георги Тодоров 1885“...
Кои са летните филми на 2025 година, разказва Димитър Дринов от сайта за кино ентусиасти „Операция Кино“ и пиар специалист към „Форум филм България“. Припомняме малките, но важни неща от живота в рубриката „Минутка за мъдрост“.
Историческият музей в град Трън продължава дарителската кампания за попълване фонда на музея с материали, свързани с историята на просветното дело в Трънския край – снимки, спомени, дипломи, свидетелства, ученически бележници, писма, тетрадки, учебници, униформи. Разговор с д-р Милена Катошева, директор. Какви възможности се предлагат за..
Доклад показа 26 пропуска на проблемното кръстовище в Кресна. Интервю с Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики. Върхове, хижи и адреналин: България отчита повишен интерес към планинския туризъм. Как да развием тази туристическа ниша? Гост в студиото Калоян Ханджийски, планинар. В края на август..
Трети фолклорен събор „От браздата до софрата“ и първи фолклорен празник на пещерския скроб ще се проведат тази събота в община Земен. Подробности ще разкаже организаторът Стоян Стоянов. В рубриката „Минутка за мъдрост“ отново ще напомним за малките, но важни неща от живота.