Пернишката фондация „Позитивни умения на личността в социума” изразява несъгласие с част от предложените законопроектите за изменение и допълнение на Семейния кодекс, Защо направените предложения са в противоречие със Закона за защита от домашно насилие, обяснява с Юлия Андонова, директор „Развитие и комуникации“ във фондацията
Изкуственият интелект все повече навлиза в телефонните измами, а новите технологии позволяват на престъпниците да имитират гласа на близък човек. За дигиталната хигиена и киберкултура търсим коментара на експерти по киберсигурност.
В радомирското село Чуковец с арт инициативи и дарителска кампания за възстановяване на необитаваната от десетилетия сграда на бивше училище, в която вече се помещава Народно читалище „Христо Ботев“. По темата Вера Петканчин, организационен екип.
Съвременната роля на селските кметове. Среща с най-младия кмет на благоевградското село Падеш Александър Стаменов. За инициативите, които организира и за малки, и за големи е разговорът с него.
В рубриката „Старите нови занаяти“:
Чекрък, вретено, въртялка, дарак, стан и соволка – все думи на предмети от раклата на баба. За автентичните занаяти, запазени в петричкото село Габрене, разказва учителката Анелия Попова.
„Потребителска кошница“ Да очакваме ли устойчив ръст на цените след излизането на конвергентния доклад за еврото в началото на месец юни? Ще чуем пазарния анализ на Владимир Иванов, председател на ДКСБТ, който ще коментира и отражението на променливото време върху реколтата от плодове и зеленчуци. Как се отразява променливото пролетно..
Предизвикателствата при подкрепата на децата в риск и превенцията на младежката престъпност обсъждат специалисти на кръгла маса в ЮЗУ „Н. Рилски“ Благоевград. Пряко включване. Проблеми, свързани с опазването на околната среда и използването на зелена енергия разискваха ученици и преподаватели от Сърбия, Италия и Благоевградската..
ЕВРАНЕТ ПЛЮС 28 май – Ден на българските паркове: Биологичното разнообразие като национален капитал. Защо защитените територии са важни не само за природата, но и за хората? - разговор с Владислав Милушев, природозащитник и бивш директор на НП “Рила”. “Петелът, който кукурига” - сборник с вдъхновяващи примери и демократични подходи..
Кои за интересните места в България и как една група свързва хиляди хора в обичта към красотата на страната ни. Говорим със създателя на групата “Интересни места в България” Георги Костов. Спомен за Никола Йорданов Фурна̀джиев, роден на 27 май. Рубриката “Минутка за мъдрост” припомня важните моменти от живота.
За борбата с мароканските скакалци разговаряме с Георги Динев, областен управител на Благоевград. Как се правят младежките политики в ЕС и България? Интервю с Атанас Радев, председател на Национален младежки форум. Фонд „Култура“ и културните политики на местно ниво. Гост в студиото Христина Спасова, бивш заместник-кмет на..
Възпалителните чревни заболявания – симптоми, рискови групи, особености – д-р Красен Иванов гастроентеролог от УМБАЛ „Св. Екатерина“ – София. По какъв начин емоционалното здраве е свързано със сърдечно-съдовото ни здраве? – Д-р Стоян Стефанов - кардиолог в УМБАЛ „Св. Екатерина.
ПО ПЪРВИ ПЕТЛИ ще разберем кой е въвел междучасието в българския образователен процес; и кой полага усилия в училище да се изучава музика и физическо възпитание … За някои може да е странно, че това е Димитър Благоев. Знания по тази теми ще ни покажат учениците от Второ основно училище в Благоевград, чийто патрон е Дядото. Ще разберем и..