Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

1 юни - Ден на детето!

На 1 юни отбелязваме Международния ден на детето. Началото на празничния ден в Благоевград започва в 10 часа с инициативата

„По пътя на героите“, която ще се проведе на площад „Васил Левски“, където се намира бюст-паметникът на Апостола на свободата. 

От 11:00 до 13:00 часа в Градската градина ще се проведат различни активности за децата, сред които шахматни игри и демонстрации по спортна стрелба, рисуване на лица и детско караоке, изнесена приемна на Регионална библиотека „Димитър Талев“ с възможност за издаване на безплатни читателски карти за деца.

В къщичката в Градската градина от 11:00 до 15:00 часа ще се разположи и кът „Донеси – вземи детска книжка“, в който децата ще могат да оставят своя прочетена книжка и да вземат нова, интересна за тях.

От 10:30 часа ще се състои и тържественото закриване на фестивала „Шарено цвете“, организирано от Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград.

От 11:00 до 13:00 ч. на площад „Георги Измирлиев“ най-малките ще могат да се превъплътят в истински герои в инициативата „Бъди пожарникар и полицай“.

 В Сандански детския празник започва от 10 часа в парка „Свети врач“.С дефиле на приказни герои, щандове с изненади, аниматори с балони и лакомства ще бъде отбелязан Денят на детето – 1 юни, в Петрич.

БДЖ организира атракционно ретро пътуване по повод Международния ден на детето – 1 юни. Пътуването е по маршрута София - Перник - София. Ретро обиколката започва от Централна гара София в 09:50 ч. и ще пристигне в Перник в 11:46 ч.  Връщането обратно в столицата е в 16:28 ч.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Валежи от слаб дъжд

Днес преди обяд облачността ще е значителна, на места в Горнотракийската ще е мъгливо. От северозапад на югоизток на места ще ще превали дъжд, в повечето райони слаб. След обяд от северозапад облачността ще се разкъсва и ще намалява. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина - силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури..

публикувано на 28.10.25 в 07:02

Вицепремиерът Атанас Зафиров участва в информационна среща в Кюстендил

Среща, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото в България се проведе в Кюстендил. Гости на форума, организиран от Комисията за защита на потребителите и Националния осигурителен институт, бяха вицепремиерът Атанас Зафиров, заместник-министърът на туризма Павлин Петров, заместник-министърът на околната среда и водите Атанас..

публикувано на 27.10.25 в 15:12

Движението по пътя Рила – Рилски манастир се следи от полицейски служители

Направен е мониторинг от Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ на пътя Рила – Рилски манастир, според който няма опасност от разрушаване на пътя, но движението трябва да се извършва с повишено внимание, казаха от полицията в Кюстендил. Полицейски служители и в момента са в района, за да подпомагат придвижването на пътуващите..

публикувано на 27.10.25 в 13:36

„Капачки за бъдеще“ в Благоевград

Добротата започва от съмишленици  и след време се превръща във вълна, която обединява цяла България. В Благоевград инициативата „Капачки за бъдеще“ отново събра десетки дарители и доброволци. Сред тях е и организаторът на събитието Евелина Радойчева, доброволец от клуб „Бъдеще за Благоевград“. „ Хората събират капачки. Хората искат да помагат...

публикувано на 27.10.25 в 13:08

Благоевград отбелязва 111 години от смъртта на Яворов

На 29 октомври в Благоевград ще бъдат отбелязани 111 години от смъртта на поета и революционер Пейо Яворов. В знак на признателност, от 11:00 часа, ще бъдат поднесени цветя пред бюст-паметника му, разположен в градската градина. Известният като Пейо Яворов, Пейо Тотев Крачолов, е български поет символист и революционер, войвода на Вътрешната..

публикувано на 27.10.25 в 10:49

Леко повишение на нивото на р. Банщица в Кюстендил

Дъждовете са допринесли за лекото повишение на равнището на река Банщица, която минава през Кюстендил, каза за БНР експертът по управление при кризи към общината Ивайло Чалъков. Няма опасност от разливане по коритото, добави той. Падналите валежи в Кюстендилско за последното денонощие са 21 литра на квадратен метър, обявиха от Националния институт по..

публикувано на 27.10.25 в 10:26

Тежкотоварен камион аварира в района на Кресненското дефиле

Тежкотоварен камион е аварирал около 06.00 часа тази сутрин в района на Кривия тунел в Кресненското дефиле.  Десетки буркани са били разпилени на пътното платно, както и много стъкла.  За около два часа се е наложило движението да се извършва само в едната пътна лента. Трасето вече е разчистено от пътноподдържащата фирма, заявиха от Областно пътно..

публикувано на 27.10.25 в 09:50