„Актуално“
В Брезник се проведе работна среща, на която приемните родители споделиха проблеми и добри практики в работата си. Как може да се подобри услугата „приемна грижа“? Разговор с Даниела Александрова, началник на областен екип в Перник по приемна грижа и с Катя Пламенова, директор Дирекция социално подпомагане - Перник и председател на Комисията по приемна грижа.
„Живей на чисто“
Построяване на временен паркинг и облагородяване на района около болницата и поликлиниката в Благоевград предвижда общинското ръководство - материал.
Община Петрич е първенец по щъркелови гнезда в Югозапада. Димитър Попов, председател на БДЗП – Гоце Делчев, за резултатите от приключилия втори етап на преброяванета на белия щъркел в област Благоевград.
„Полезно е да знаем“
Как да изберем правилната слънцезащита за нашата кожа? Ще чуем съветите на дерматолога д-р Мариела Клаклов.
„Лято в планината“
Зачестяват инцидентите в планината през лятото. Кои са най-често срещаните причини и как да се предпазим от изгубване, падания и прегряване? Ще чуем съветите на планинския водач от Дупница Климент Гигов.
За първи път в историята на Народно читалище „Гюрга Пинджурова-1895“ в Трън бе създадена грънчарска работилница. Майсторът-грънчар Кирил Марков разказва за интереса към грънчарството като хоби и поминък.
Изложбата, показваща градското облекло в Брезник от края на XIX и началото на XX век, продължава да се радва на голям посетителски интерес. За това как модата показва духа на една епоха, разказва уредникът Георги Иванов.
Неврокопският митрополит освети днес новопостроения параклис „Св. Панталеймон“ край Белица – Радослав Ревански, кмет на общината. Рожден ден на Дженифър Лопес. Музикални поздрави.
След заловения 1 тон райски газ в благоевградското село Падеш коментираме колко страшни могат да бъдат последствията от употребата на райски газ сред подрастващите с Магдалена Рахова, председател на Общински съвет по наркотични вещества и събираме мненията на младежи в Благоевград. Темата разработва Латинка Павлова. С тържествена церемония..
Към големите неща се върви с малки крачки. Един разговор за доброто с писателя Илия Михайлов. Защо ремонтът на главен път Е-79 при Симитли доведе до загуба на бизнеса в района? Гост в студиото Васил Новоселски, предприемач. Как да се грижим за здравето си в жегите? Лалка Радкова разговаря с д-р Красимира Христова от Националния..
Национална среща „Свободното време на младите хора“ организира сдружение „МоМенТор“ – гр. Перник, разговор с Катрин Петкова, председател. 83 години от смъртта на Никола Вапцаров. Музикални поздрави.
„Потребителска кошница“ С 2 лева е поскъпнала „потребителската кошница“ за една седмица. Цените на кои храни продължават да растат в разгара на лятото? Владимир Иванов, председател на ДКСБТ. Тема с продължение: Кои са най-често срещаните проблеми при двойното обозначение на цените в лева и евро, и как да потърсим правата си като..
ЕВРАНЕТ ПЛЮС: Срещата на върха между ЕС и Китай в Пекин: навигация през предизвикателства и възможности. Превърна ли се интернет в най-близкия приятел на младите и кога тази близост става опасна? От безобидното скролване до реалните заплахи – как децата попадат в дигитални капани през лятото? - Темата ще коментира Жюстин Томс, дигитален..
Среща с най-добрия пърформър в България Войн де Войн, който участва в пленера „Откъснат кораб". Спомен за Любомир Шарланджиев, който умира на снимачната площадка на 22 юли 1979 година. 20.00 – Поздравителен концерт