В понеделник ще е слънчево, с временни увеличения на облачността, по-значителни следобед.
На отделни места ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще се ориентира от северна четвърт, ще е предимно слаб.
Преобладаващи минималните температури между 14° и 19°, максималните слабо ще се понижат и ще са от 27° до 32°.
През следващите две денонощия атмосферата ще се задържи неустойчива. Отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност с краткотрайни валежи и гръмотевици, на повече места във вторник. Тогава със слаб вятър от север-североизток ще проникне по-хладен въздух и температурите ще се понижат с 3-4 градуса.
В сряда вятърът на много места временно ще стихне, а в четвъртък и петък ще се усили от южна четвърт.
Ще е предимно слънчево и бързо ще се затопли – в петък преобладаващите максимални температури ще са от 34° до 39°.
В събота от запад на изток ще премине студен фронт. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност.
На много места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици, не са изключени и градушки и временно усилване на вятъра.
Температурите чувствително ще се понижат. И в неделя все още са възможни изолирани превалявания.
Със слаб до умерен вятър от север-североизток захлаждането ще продължи и преобладаващите максимални температури ще са между 24° и 29°.
Деж. синоптик: Л. Маджаров
Днес ще бъде слънчево, след обяд над планинските райони с незначителна купеста облачност. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от юг-югоизток. Температурите ще се повишат и максималните ще са между 31° и 36° .
Районният съд в Дупница одобри споразумение и определи наказание "лишаване от свобода“ за срок от 5 месеца на подсъдим, който се призна за виновен в управление на лек автомобил след употреба на наркотици. Осъденият ще изтърпи наказанието си при първоначален "общ“ режим. Обвиняемият, осъждан, с постоянен адрес в град Кюстендил, се признава за виновен,..
Неотложни ремонти на общински пътища, улична мрежа и сгради публична общинска собственост ще бъдат извършени в Община Бобошево. Вече е одобрен и списък с обектите. Общинският съвет в града вече взе решение, чрез което се прави предложение до министъра на финансите, за трансформиране на 660 000 лева от целевата субсидия за капиталови разходи в целеви..
"Късо кино в дълъг бус" ще се проведе в Кюстендил между 22 и 24 август. Проектът е на студентско читалище "Св. Климент Охридски" - София, обединяващ фестивал за късометражно документално кино и менторска работилница за обучаване на млади таланти. Бивш 13-метров автобус "Чавдар", лежал затворен в гараж от социализма насам и наскоро напълно..
Със заповед на главния секретар на МВР смениха началника на сектор „Пътна полиция“ в Областната дирекция на МВР в Кюстендил. Радослав Боюклийски, който до момента бе началник на „Пътна полиция“ в ОДМВР-Кюстендил, е преназначен на длъжността началник на полицейския участък в Невестино, към районното управление в Кюстендил. От полицията в Кюстендил..
Сметната палата наложи глоби за над 216 000 лева по Закона за обществените поръчки (ЗОП) и по Изборния кодекс за първите седем месеца на годината, съобщават от одитната институция. Сред нарушителите са кметовете на пет общини, ръководителите на три ведомства и на една парламентарно представена коалиция от партии. От Сметната палата отчитат, че..
Художникът Венцислав Кирилов представя над 20 свои творби в малката зала на Градската художествена галерия в Благоевград. Изложбата със заглавие „Пейзажи“ беше открита официално тази вечер от директора на галерията Иван Милушев. Венцислав Кирилов за втори път представя свои работи пред благоевградска публика. Изложбата ще бъде експонирана до 10..