Във вторник, 26 август, ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни над Южна България, но ще е без съществени валежи, сочи прогнозата на НИМХ.
Ще духа слаб вятър предимно от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, в София - около 26°.
В планините ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни в следобедните часове, но без съществени валежи. Ще духа до умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 22°, на 2000 метра - около 13°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време, около и след обяд с временни увеличения на облачността, но валежи не се очакват. Ще духа до умерен вятър от югоизток. Максималните температури ще бъдат 25°-28°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.
Със символичен протест служителите на Териториалното статистическо бюро в Благоевград изразиха исканията си за 20 – процентно увеличение на заплатите. Организатор е Синдикатът на административните служители към КТ „Подкрепа“, който обяви серия от протестни действия в ключови държавни институции в цялата страна. Демонстрациите ще продължат и..
Нова автовишка ще закупи Община Дупница до края на годината. Заделената от общинския бюджет сума е 50 000 лева. Използваната в момента автовишка е напълно амортизирана и негодна за употреба. Ремонтът й ще струва повече от закупуването на друга, отново втора употреба, но в добро състояние, мотивират се от Общината. Предложението е на кмета Първан..
И тази година Община Благоевград избра да посрещне Коледа в Деня на християнското семейство и православната младеж, който е символ на надежда, духовност и сплотеност. На 21 ноември (петък) от 17:30 часа празничният дух идва с много светлини, Дядо Коледа, откриване на коледното градче и концерт на Дичо и Михаела Маринова. Събитието ще започне с..
Община Благоевград ще бъде домакин на информационна среща, свързана с възможностите за безплатна подкрепа за цифровата трансформация на малките и средните предприятия. Събитието ще се проведе на 25 ноември (вторник) от 10:00 часа в Зала 5 в сградата на общинска администрация. Участниците ще могат да получат информация за различни услуги, сред..
ГЕРБ предлага българските пенсионери да получат 120 лв. като коледна добавка. Това обяви лидерът на партията Бойко Борисов в кулоарите на парламента. Предложението е направено тази сутрин на среща с премиера Росен Желязков, стана ясно от думите на Борисов, според когото проектобюджетът за следващата година е най-щедрият досега. "Затова ние предложихме..
Синдикатът на административните служители КТ „Подкрепа“ обяви серия от протестни действия в ключови държавни институции в цялата страна. Протестът в Благоевград е днес между 12:30 и 13:00 часа пред сградата на Териториалното статистическо бюро в града. “Исканията са за 20% увеличение на заплатите на работещите в бюджетната сфера”, коментира за Радио..
Аварийно-спасителният отряд на Община Перник е отстранил локални проблеми, предизвикани от събраните върху капаците на дъждоприемни шахти листа и наноси по няколко улици в града. Екипите реагираха незабавно и на сигнал за събрала се вода в подлеза при жп спирка „Метал“. Мястото е вече напълно отводнено. Разлив на вода се е получил и в района на..