Изложба на Данаил Атанасов ще бъде открита тази вечер в галерия „Любен Гайдаров” в Перник. Експозицията е озаглавена „Блус живопис“ и включва и най-новите произведения на автора. Роден през 1943 г., той посвещава творческия си път на живописта и музиката.
Данаил Атанасов е сред най-утвърдените имена в гилдията на художниците в Перник. Познат на пернишката публика и като рок и блус музикант, той умело съчетава изразните средства на музиката и живописта, създавайки силно лично и емоционално присъствие в своите творби. Първата му самостоятелна изява е през 1985 г. в София. През годините участва в редица изложби в България и чужбина – Полша, Гърция, Германия, САЩ и др.
При проверка в Национален парк "Пирин“ е открит мъж, който преди години бил обявен първоначално за изчезнал, а впоследствие - за починал, съобщиха от парковата дирекция. Нейни служители са открили и незаконно бивакуване на територията на парка, както и извършителя на нарушението. При опит на служителите да го проверят и да му поискат лични документи,..
Трима професионални скейтъри пристигат в Благоевград, за да се включат в официалното откриване на обновения скейт парк в Парк „Даме Груев“, което започва точно в 15:00 часа. Любителите на този спорт ще могат да се насладят на изпълненията на три от най-изявените имена в българската сцена на уличните спортове. Обновеното и разширено пространство на..
Днес ще бъде предимно слънчево, с разкъсана висока облачност. Сутринта в равнинната част от страната ще е все още мъгливо или с ниска слоеста облачност, до обяд ще се разсеят. В повечето райони ще бъде почти тихо. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, по-ниски в котловините. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°, по-ниски в..
Министър-председателят на Република България Росен Желязков откри формално реновирания участък по път I-I „София-Кулата“ край Благоевград. На церемонията присъстваха евродепутатът Андрей Новаков, областният управител Георги Динев, народни представители, кметът на Благоевград Методи Байкушев, кметове на общини от Югозападна България, представители..
Временно движението при км 396 на път I-1 София – Кулата в района на Кресна се осъществява двупосочно в една лента поради ПТП. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". Водачите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.
Премиерът Росен Желязков беше гост на гимназията в Разлог и сподели с ученици, учители , ръководители на институции и общественици денят на Будителите и на Свети Иван Рилски . Министър-председателят подчерта, че е от изключителна важност връзката между учители, ученици, родители и общество. В двора на 103 годишната гимназия премиерът..
Община Перник осигурява безплатен транспорт за Архангелова задушница до централния гробищен парк и до гробищния парк в кв. „Мошино”, съобщиха от общинския пресцентър. Безплатният транспорт е в улеснение на гражданите и от него може да се възползва всеки, вместо да стои с автомобила си в задръстване или да търси място за паркиране, заявиха от общината...