Премиерът Пламен Орешарски е новият медиен любимец, а правителството работи в задоволителен медиен комфорт, отчита годишният доклад за състоянието на българските медии на фондациите "Медийна демокрация" и "Конрад Аденауер". Според изследването едва 14% от българите вярват в независимата журналистика.
В рамките на медийния мониторинг от юли до декември миналата година е анализирано отразяването на политиката в 4 вестника - "Преса", "Сега", "Телеграф" и "Труд" и 4 телевизии (БНТ, bTV, Нова и ТV7). Наблюдава се възход на лидера на "България без цензура" Николай Бареков, който се отличава с агресивно медийно поведение и има отлично медийно присъствие. Най-споменаваният политик в медиите е Пламен Орешарски, следван от Бойко Борисов, Росен Плевнелиев, Сергей Станишев и Цветан Цветанов.
В доклада е включено социологическо проучване на агенция "Маркет линкс". Според него едва 7% от столичани смятат, че медиите са независими. 57 на сто от хората имат най-голямо доверие в телевизията като медия, 22% в онлайн медиите и едва 3 на сто в радиото.
Председателят на СЕМ доц. Георги Лозанов определи изминалата 2013-а за година на враждебната реч.
Според Лозанов, ако медиите не допускаха тази враждебна реч, е щяло да има политически убийства, а сблъсъците по улиците да приличат на протестите в Украйна.
Чуйте подробностите в звуковия файл.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..