Всеки опит на Русия за военна интервенция в Украйна, дори и под хуманитеран прететкст, ще се разглежда като грубо нарушение на международното право, реши съвета на външните министри. Те подчертаха, че хуманитарна помощ може да се оказва само в съответствие с принципите за неутралност, без политически цели, с одобрението на националните власти, и със съдействието на международните хуманитарни организации. Към руската страна беше отправен и пореден призив да прекрати враждебните действия, най-вече – под формата на подкрепа и доставки на оръжие за сепаратистите, а след заседанието върховният представител за външната политика Катрин Аштън обобщи:
Призоваваме Русия да работи заедно с международната общност за приключване на тази криза, за да можем да гарантираме териториалната цялост на Украйна и бъдещето на нейните граждани в собствената им страна.
За другата криза – в Ирак – външните министри осъдиха атаките на ислямистите, извършваните от тях жестокости, и грубите нарушения на човешките права, насочени към определени религиозни малцинства.
Приветстваме решението на отделни страни да доставят оръжие на кюрдските регоинални власти, пише в заключенията от днешната извънредна среща, с които ЕС практически оставя подобни действия в ръцете на всяка от страните-членки. Това ще се прави според възможностите им и националното им законодателство и в координация с иракските власти, гласи днешното решение.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..