Първият училищен звънец удари и в 32 български училища в САЩ и Канада. Те обединяват около 2000 ученици.
За една година броят на децата има малко завишение, а учебните заведения са се увеличили с едно. Чикаго все още е най-големият български емигрантски център, както и градът с най-много български училища зад граница - 10. В предградието Ел Гроув вилидж се намира най-голямото неделно училище - “Малко българско училище". В първия учебен ден над 400 деца прекрачиха неговия праг.
С по-малко ученици, но с 10-годишна история и вече утвърдени традиции е Българският учебен център “Знание” в Чикаго с директор Лили Паслиева. И тя посрещна своите ученици с: Добре дошли и на добър час!
От няколко години българската държава финансира училищата ни зад граница, което разшири техния брой, но все още учениците, обхванати в тях, са малко, на фона на огромния брой емигранти.
Само в Чикаго живеят близо 200 000 българи, а учениците в българските школа са едва около 1000. За новата учебна година българската държава осигурява за обучението на българчетата в САЩ и Канада 1,2 милиона лева, или около 700 000 долара. За всяко от учебните заведения ще има по 20 000 лева за общи разходи и още по 320 лева за дете.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..