Умерени коментари в Русия за реализиране на споразумението за прекратяване на огъня в Сирия

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Решението за  прекратяването на огъня в Сирия е важен резултат от заседанието на международната група по подкрепата на Сирия и основа за начало на политическите преговори. Това коментира опитния руски дипломат и ръководител на комитета по международните въпроси  към Съвета на федерацията на Русия Константин Косачов.                                                                 Според него постигнатото решение в Мюнхен от разговорите между руския външен министър Сергей Лавров и американския държавен секретар Джон Кери е важен резултат не само от дейността на международната група по Сирия, но и от началото на руската операция в Сирия от края на септември миналата година. Според Косачов обаче остава втората част и тя е свързана с обединяването на усилията в борбата против тези, които не искат примирие т.е терористичините  формирования на територията на Сирия и съседните държави, визирайки дипломатично Турция. И докато Косачов подкрепя постигнатата договореност в Мюнхен, не толкова оптимистични изглеждаха коментарите на анализаторите в Москва, които изразиха песимизма си от решението за примирие. Според Леонид Исаев "шансовете за практическо изпълнение на договореностите между Лавров и Кери в Мюнхен са почти нулеви, защото към тях не са включени големите терористични групировки участващи в конфликта в Сирия – ИДИЛ и Джебхат-ан-Нусра."

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47