Ниска избирателна активност и нередности в няколко региона в Сибир характеризираха парламентарните избори, които се проведоха в Русия. Управляващата партия "Единна Русия", запазва водещите си позиции в страната, което може да й даде възможност да управлява самостоятелно.
Според резултатите след преброяването на 30% от гласовете от ЦИК, мнозинството от руснаците, 52%, както и се очакваше, дадоха своя глас в подкрепа на "Единна Русия". Втора, изненадващо, се оказа националистическата и популистка партия на Владимир Жириновски, Либерално-демократическа партия на Русия, с 14,7%, следвана от Комунистическата партия на Руската федерация на Генадий Зюганов, с минимална разлика и 14,6% от гласовете, и някогашният партньор на партията на президента Владимир Путин – "Справедлива Русия" - с 6,3%.
Засега все още няма официална информация за това дали прозападната опозиция прескача петпроцентната бариера за влизане в Думата.
Това, което характеризира избирателния процес, бе ниската активност в Москва, Санкт Петербург и цяла Русия, където желаещите да упражнят правото си на глас едва достигна приблизително до 30%, а според всички наблюдатели на политическите процеси това е най ниската избирателна активност в руската политическа история за целия ХХ век. Това е доста стряскащо, въпреки ободряващото изказване на президента Владимир Путин, който, заедно с премиера Дмитрий Медведев, пристигна в предизборния щаб на управляващата партия в центъра на Москва.
Хората виждат желанието и стремежа на водещата политическа сила, която работи и е широко представена в парламента, да постига политически резултати. Те се доверяват на това желание за работа и за принасяне на полза на страната. И, разбира се, такова доверие трябва да бъде оправдано. Трябва да работим заедно с тези, които идват от едномандатните окръзи, да организираме сплотено професионално ядро, да структурираме работата и да продължим нататък, каза руският президент.
От най-влиятелната опозиционна партия "Яблоко" побързаха да кажат, че тепърва ще идват резултатите от големите многомилионни градове в Русия, където формацията има своите позиции.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..
публикувано на 01.02.18 в 16:47
LANGUAGES
РОТАЦИОННО ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ