Руското проправителствено издание "Российская газета" в коментарен тон съобщава за изхода от референдума, който се проведе в сръбската автономна област в Босна и Херцеговина, като припомня, че повод за провеждането му е решението на Конституционния съд в Сараево от преди година за непризнаването на празниците на местните сърби. Изданието не скрива, че против референдума през цялото време са били прозападните фактори, както ги представят в Босна и Херцеговина, и по специално босненският мюсюлмански лидер Бакир Изетбегович. Проправителственото московско издание съобщава още, че Русия е подкрепила възможността босненските сърбите да изразят собственото си мнение, като цитира руския посланик в Сараево Пьотр Иванцов, който коментира, че населението на Република Сръбска е един от двата съставящи Босна и Херцеговина етнитети и има право на свободно волеизразяване по важния за него въпрос. "Российская газета" цитира и ръководителя на представителството на босненските сърби в Москва Душко Перевич, който разказа, че плебисцитът се е осъществил в приятелска атмосфера.
В същото време прозападното московско издание "Комерсант" не скри преди дни, когато на посещение в Москва бе лидерът на босненските сърби Милорад Додик, че всъщност той е дошъл, за да получи съвети от президента Владимир Путин, който в петък го прие в Кремъл. "Комерсант" зададе риторичния въпрос дали Москва не се е оказала пред труден избор – дали да подкрепи референдума и да заеме по-просръбска позиция от Белград, или да предложи на лидера на босненските сърби по-приемлив изход от така наложилата се сложна ситуация.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..