Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Който е предложил законовите промени, не разбира нищо от домашна ракия, казва в репортажа от Тутракан на Маргарита Иванова Никола Николов, който вари ракия повече 20 години.
Хората не са съгласни с определянето на сезон за активно варене на ракията без административни предизвестия - до 31 декември. Според Николов, половината от клиентите остават за след нова година, защото така по-пълноценнно ферментира материалът и така се очакват по-добри резултати.
Ето част от мненията за законовите промени, свързани с производството на домашна ракия:
За мене това е „кръвен данък - 2.2 лева за литър ракия. Като му сложиш ти 2 и 20 на литър – ами човекът няма да дойде…Защо тези господа отгоре гледат да унищожат тези хубави български традиции, които сме наследили?
По-добре е да си я сварим, отколкото да я купуваме. Знам, че варя ракия от чисти плодове, не от техните химии, дето ги продават. Открай време хората гледат да си пият домашно, защото е по-хубаво, по-качествено и по-чисто.
Не го приемам това, защото малко останаха радостите в живота.
Всички мнения по темата, събрани от Маргарита Иванова чуйте в звуковия файл.