Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Като ангажимент, който ние поемаме, в момента ще бъдат компенсирани с допълнително материално стимулиране, което да компенсира искането за увеличение на заплатите. То е към 20 процента, искането. Разбира се, тук ще бъде малко под 20 процента резултативно изчислено и разбира се поемаме ангажимента в рамките на следващите месеци да направим анализ за възможностите за едно по-достойно възнаграждение, което да получават служителите от Агенцията за борба с градушките.
Все още няма изчисления в какъв размер ще е еднократният бонус. Таванът е 500 лева, но не се знае минималната сума, която ще получат служителите. Синдикатите пък не са сигурни, че протестите ще спрат, защото стачкуващите не са съгласували действията си с тях. От земеделското министерство обявиха, че не работят само 23 от общо над 200 ракетни площадки.
Служители от Агенцията от област Пловдив излязоха на протест тази сутрин с настояване да се осигури адекватно заплащане и нормални условия на труд. Служители на полигоните за борба с градушките в Южна България се събраха в Поповица, а от ръководството съобщиха, че до момента са изключени три от площадките.
По данни на Светла Василева от КНСБ, 90% от работещите в деветте полигона в страната получават минимална заплата. Василева поясни, че е необходима промяна в статута на работещите в Агенцията за борба с градушките, защото сега не може да им се изплати обещаното от 20 на сто повишение на заплатите, защото са държавни служители.
Още детайли по темата слушайте в звуковите файлове.