Студена вълна от Балканите и Европа нахлу в Истанбул. Температурите паднаха под нулата,което не е обичайно за местния климат. На много места,особено в европейската част на мегаполиса се образуваха поледици.
По крайбрежието на Мраморно море духа силен вятър,със сила 70-80 метра в час и поради това е преустановено движението на пътническите кораби между двата бряга на Истанбул и за принцовите острови. Отменени са морските пътнически превози и по посока Чанаккале/Дарданелите, Бурса, Егейското крайбрежие.
Пътнически автобус от Истанбул за Текирдаа се е преобърнал от поледицата,за щастие без жертви,но пътниците чакали 3 часа да ги спасят.
ТИР катастрофира на трансевропейската магистрала край Истанбул. Шофьорът бе тежко ранен, а магистралата бе временно затворена в посока Одрин.
От истанбулското валийство предупредиха,че в събота и неделя се очаква времето да застуди още повече и да вали сняг до неделя. Температурата се очаква да падне до минус 8 градуса.
Най-ниска температура в Истанбул е била измерена през 1960 година-минус 11.6 градуса.