Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Нови жертви при протестите в Сирия

Войници от сирийската армия
Снимка: ЕПА / БГНЕС
Сирийските сили за сигурност са убили 13 цивилни в понеделник и вторник в град Хомс, съобщи правозащитникът Рами Абдел Рахман пред Франс прес.

Тринадесет цивилни бяха убити вчера и днес в няколко части на Хомс, когато армията откри огън, докато изпълняваше операция в града, за да смаже дисидентите, заяви Рахман, който е начело на базираната в Лондон Обсерватория за човешки права.

Късно в понеделник друг активист, Абдел Карим Рихави, каза, че силите за сигурност са застреляли един цивилен и са ранили четирима други. Няколко автобуса със служители на силите за сигурност са нахлули в квартал Калидие в Хомс и след това се е чула стрелба, обясни Рихави, който оглавява Сирийската лига за защита на човешките права.
По публикацията работи: АФП / Мария Петрова - БНР
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени