Офиси на банки в столицата са били таксувани от "Софийска вода" като индустриални предприятия и така са им били начислявани с около 20 стотинки на кубичен метър по-скъпа такса за пречистване на водата. Съставен е акт на стойност 200 000 лв., проверката ще продължи и ще се съставят още актове. За подобно нарушение това е минималната санкция, а максималната е 500 000 лв., която също може да бъде постановена.
Тези проверки, които правим, и данните, които събираме, определено ще се отразят върху цените, защото събраната информация ни дава мотиви да ограничаваме признаването на някои от разходите. Ето, в случая установихме, че на банкови клонове е таксувано пречистването по цена за промишлени предприятия и в зависимост от периода, в който е действало, има надвзети суми. Ние само установяваме нарушението, даваме акта и разчитаме, че "Софийска вода" ще прекрати всякаква такава практика за в бъдеще. За минали периоди тя трябва да си урежда отношенията със съответните дружества., заяви председателят на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране Ангел Семерджиев.
Всеки потребител трябва да проверява във фактурата си каква степен пречистване на водата е таксувана. Клиенти на "Софийска вода" с начислени такси трябва да потърсят връщане на суми от дружеството, допълни Ангел Семерджиев.