Пестелив ЦСКА победи "Видима", дръпна с 8 точки на втория

Снимка: Архив

Лидерът в "А" футболната ни група ЦСКА взе пестелива победа с 1:0 гостуването си на "Видима Раковски" в мач от 22-ия кръг и вече поведе с 8 точки пред втория "Черноморец" Бургас. ЦСКА има 54 точки, а "Видима" остана на 14-то с 13 точки. Единственият гол в мача бе дело на Станислав Костов, който се разписа в 54-та минута.

В началните минути "Видима" опита домакински натиск, но постепенно "червените"  натиснаха съперника. През първите 45 минути липсваха головите положения и логично полувремето завърши 0:0. Гостите стигнаха до гол в 54-та минута, след като Мораеш стреля, вратарят Митев изби, а Станислав Костов с глава вкара отблизо. Любопитното е, че в срещата взеха участие Тодор Янчев и Румен Трифонов, които изтърпяха наказанието си за употреба на допинг.