от 15.00 часа

"Манчестър Сити" загуби важни точки в битката за титлата

Снимка: Архив

Манчестър Сити загуби много важни точки в борбата за титлата във Висшата лига на Англия.

На своя стадион Сити завърши 3:3 със Съндърланд в среща от 31-ия кръг на Висшата лига.

Гостите поведоха с попадение на Себастиан Ларсон в 31-вата минута, а в 43-ата минута домакините от Манчестър получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Един Джеко в наказателното поле. Марио Балотели бе точен от бялата точка и изравни за 1:1. В третата минута на добавеното време на първата част датският нападател Никлас Бендтнер се разписа за 1:2. В 55-ата минута Себастиан Ларсон реализира втория си гол в мача и резултатът стана 3:1 в полза на Съндърланд. В 85-ата минута Балотели също се разписа за втори път в срещата за 3:2, а минута по-късно и Александър Коларов бе точен за 3:3 след пас на Давид Писаро.

Манчестър Сити вече има 71 точки и остава на второ място, но изостава с 2 от градския съперник и лидер Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко и в понеделник вечер от 22:00 часа гостува на Блекбърн. Съндърланд е на 9-а позиция с 41.