Eмисия новини
от 21.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Има интерес за нови бензиностанции в последната отсечка на АМ "Тракия"

Снимка: БГНЕС

Има заявен инвеститорски интерес за изграждането на пет бензиностанции на автомагистрала "Тракия" между Нова Загора и пътен възел "Зимница". Няма пречки два от обектите да започнат да се строят незабавно.

Освен бензиностанции заявените инвестиционни намерения са и за мотели и търговска обслужваща част. Четирите обекта се предвижда да са до селата Хаджидимитрово и Дражево, а петият се явява вътрешен за магистралата, съобщи заместник-кметът на община Тунджа Мариета Сивкова.

Етапите, на които се намират тези инвестиционни намерения, са за 4-те бензиностанции - двете в Хаджидимитровско и двете в Дражевско землище има одобрение и влезли в сила подробни устройствени планове. Като че ли проблем при изграждането на такива крайпътни обекти се явяват парцеларните планове за довеждащата техническа инфраструктура.

В момента на около 200 км по магистралата между Нова Загора и Бургас няма нито една бензиностанция, както и крайпътни заведения.

По публикацията работи: Даниела Костова - кор. на БНР в Ямбол
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна